Як козаки Америку брали

Спортивних змагань серед ветеранів в міжнародному спортивному календарі нараховується небагато, тому спортсмени-ветерани радіють кожному запрошенню для участі у змаганнях. Федерація боротьби Сполучених Штатів Америки вже втретє запрошує кращих українських борців-ветеранів для участі у відкритому Чемпіонаті своєї країни і втретє збірна команда України бере участь у змаганнях.

В цьому році Чемпіонат США проводився 3-4 травня на півдні країни в місті Тусон, штат Арізона. Спортивну делегацію команди України представляли: Адирхаєв С. – голова делегації (м.Київ), Нилипюк М., Данієлян К., Гемба В. (м.Луцьк), Манучарян Г. (м.Харьків), а також три члена делегації.

Традиційно змагання борців-ветеранів греко-римського та вільного стилів проводяться разом з юнаками і для американських спортсменів це справжнє свято. Кращі спортивні клуби з боротьби змагаються не тільки за перемогу на килиму, а також який клуб краще виглядає.

На високому рівні була і організація змагань. Одночасно спортсмени змагалися на 6 килимах у супроводі яскравих електронних табло.

Виступ українських спортсменів на американському килиму був дуже вдалим. З 4 учасників наші спортсмени вибороли три перших місця та одне третє.

Самий молодий представник нашої команди Каджик Данієлян боровся у ваговій категорії 97 кг, дивізіону – С (вік учасників 46 – 50 років). У двох напружених сутичках він поступився Френку Лопесу з Нью Йорку та Грегу Петтіту з Но Мерсі та посів третє місце.

Триразовий чемпіон світу Михайло Нилипюк не мав права програти в ваговій категорії 69 кг, дивізіону – D (вік учасників 51 – 55 років). Спочатку він поклав на лопатки срібного призера Джона Лаурензі з Нью Йорку, а потім по балам виграв Джімі Мартінеза з м. Азтека і вдруге став чемпіоном США.

Не зрадив своїм традиціям і керівник делегації, чотириразовий чемпіон світу Сослан Адирхаєв. Двічі поклав на лопатки свого противника Дейва Шларба він став переможцем у ваговій категорії 85 кг дивізіону D, також в другий раз.

Завершував виступ українських спортсменів харківчанин Манучарян Георгій в ваговій категорії 130 кг, дивізіону Е (вік учасників 56 і старше). Він двічі виграв з явною перевагою Роя Лотфі з м. Форт Бенда і став першим, підвівши підсумок участі збірної команди України на відкритому чемпіонаті США 2012 року.

Делегація України передала Федерації боротьби США пам’ятний кубок в знак співпраці та запросила їх на відкритий Чемпіонат України цього року.

Вдало завершив змагання команда українських борців-ветеранів відвідала міста: Лос Анджелес (штат Каліфорнія), Лас Вегас (штат Невада) та Маямі (штат Флоріда).

Федерація греко-римської боротьби висловлює велику подяку діаспорі Вірменії в м. Лос Анджелесі (США) за підтримку і допомогу команді українських борців під час ії перебування в цій країні.

Заслужений тренер України

Адирхаєв С.Г.

Опубліковано у Змагання ветеранів, боротьба | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.