З виступу президента Всеукраїнської спілки громадських організацій «Асоціація ветеранів спорту України» Ткаченка Віктора Вікторовича.

28 вересня 2012 року в м. Києві у Міжнародному виставковому центрі відбулися урочисті збори, присвячені річниці створення Всеукраїнської спілки громадських організацій «Асоціація ветеранів спорту України».

На захід були запрошені ветерани спорту, кращі спортсмени ветерани, керівники та активісти спортивного руху.

Відкрив збори президент Всеукраїнської спілки громадських організацій «Асоціація ветеранів спорту України» Ткаченко Віктор Вікторович:

За час, що пройшов з моменту заснування та державної реєстрації всеукраїнської громадської організації «Асоціація ветеранів спорту України» в неї влилося 29 громадських організацій фізкультурно-спортивної спрямованості, в тому числі 2 міжнародні, 12 всеукраїнських та 15 регіональних.

У складі Асоціації налічується майже 10 тисяч ветеранів фізичної культури і спорту, які своїм власним прикладом пропагують важливість та необхідність занять спортом протягом усього життя.

Членами Асоціації є 27 чемпіонів і призерів Олімпійських ігор, 36 заслужених майстрів спорту, 63 майстра спорту міжнародного класу, 37 заслужених тренерів СРСР та України, Заслужених працівників фізичної культури і спорту, чемпіони світу, Європи, Радянського Союзу різних років, віком від 40 до 90 років.

З нами всесвітньо відомі чемпіони Іван Богдан, Ніна Бочарова, Віктор Цибуленко, Олександр Шапаренко, Людмила Лисенко-Гурєвич, Сергій Чухрай, Юрій Стеценко, Володимир Морозов, Олександр Волков, Олександр Сальніков, Анатолій Паливода, Володимир Іванов, Сергій Фесенко, Тетяна Кочергіна, Галина Захарова, Григорій Крісс, Віктор Путятін, Ніна Уманець, Володимир Стерлік і багато-багато інших, яких я, безмірноповажаю, але із-за ліміту часу не в змозі всіх перечислити.

Я назвав лише тих спортсменів, які входять до складу юридичних осіб-членів Асоціації, оскільки індивідуальне членство в громадських організаціях передбачене законодавством тільки з 1 січня 2013 року, а серед нас є і десятки видатних спортсменів та діячів фізичної культури і спорту, які співпрацюють з нами на індивідуальній основі.

Якщо говорити не тільки про минулі заслуги, а про сьогоднішній ветеранський спорт, то в Асоціації налічується 102 діючих чемпіони та призери світу, Європи, Всесвітніх та Всеєвропейських ігор ветеранів. Це,зокрема:

1. Олександр Шапаренко – дворазовийчемпіон Олімпійських ігор з веслування на байдарках і каное.

2. Тетяна Устюжаніна – заслужениймайстер спорту, бронзовий призер Олімпійських ігор з академічного веслування.

3. Олександр Дриголь – майстер спорту міжнародного класу, багаторазовий чемпіон та рекордсмен світу серед ветеранів з легкої атлетики.

4. Валентина Крепкіна – майстер спорту, багаторазова чемпіонка всесвітніх та європейських ігор ветеранів.

5. Геннадій Юркевич – майстер спорту міжнародного класу, багаторазовий чемпіон та рекордсмен світу серед майстрів важкої атлетики.

6. Петро Базюченко (83 роки) – восьмиразовий чемпіон світу та 11-разовий чемпіон Європи з важкої атлетики серед ветеранів спорту.

7. Леонід Клименко – майстер спорту, ректор Черноморського національного університету імені Петра Могили.

8. Юрій Щербина – заслужений тренер України, президент Федерації гирьового спорту України, багаторазовий чемпіон світу.

9. Володимир Соколов – багаторазовий чемпіон Радянського союзу, чемпіон світу з фехтування серед ветеранів спорту.

10. Олександр Наухатько – перший віце-президент Федерації самбо України, чемпіон світу серед ветеранів спорту.

11. Сослан Адерхаєв – майстер спорту міжнародного класу, багаторазовий чемпіон світу та Європи.

12. Микола Курафеєв – заслужений тренер України, багаторазовий призер чемпіонатів Європи та світу.

У відповідності з Постановою Кабінету Міністрів України від 7 вересня 2011 року № 950 «Про визначення єдиної всеукраїнської організації, яка буде представляти Україну на міжнародній арені як у ветеранських змаганнях всіх рівнів так і у ветеранських представницьких організаціях» Асоціація ветеранів спорту України пройшла відповідну тендерну процедуру і 20 червня 2012 року отримала сертифікат Державної служби молоді та спорту України на право виконувати таке представництво терміном до 20 червня 2016 року.

Одним з головних напрямів діяльності Асоціації є також спорт ветеранів в Україні та її областях, формування єдиної системи організації та проведення місцевих, регіональних та всеукраїнських змагань.

З метою розвитку зазначеного напряму діяльності Асоціація:

взяла участь у формуванні пропозицій до проекту загальнодержавної цільової соціальної програми розвитку фізичної культури і спорту на 2012-2016 роки;

в установленому порядку розробила та внесла до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України на 2012-2013 роки пропозиції у частині спорту ветеранів;

розробила проект Положення про проведення у 2013 році V літніх Всеукраїнських ігор ветеранів спорту пам’яті Михайла Макаровича Баки;

розробила проекти угод про співпрацю Асоціації з Державною службою молоді та спорту України, Національним олімпійським комітетом України, Спортивним комітетом України;

забезпечила участь провідних фахівців Асоціації у розробці проектів державних і регіональних програм розвитку фізичної культури і спорту, законодавчих та нормативних актів, віднесених до сфери фізичної культури і спорту;

сприяла участі членів Асоціації у масових загальнодержавних заходах – День Перемоги, День Незалежності, День фізичної культури і спорту, День ветерана України, День олімпійського бігу, Олімпійський тиждень та інших святах, які проводяться Державною службою молоді та спорту та Національним олімпійським комітетом.

Асоціація надає практичну, методичну та фінансову допомогу організаціям-членам Асоціації.

Значну практичну і різнобічну роботу з ветеранами спорту проводять наші члени Асоціації:

Федерація спортивного орієнтування (президент Божко Тетяна Петрівна);

Федерація самбо України (президент Калинський Олексій Олексійович, віце-президент Наухатько Олександр Корнійович);

Федерація водного поло України (президент Кучеренко Олександр Георгійович);

Федерація гирьового спорту України (президент Щербина Юрій Володимирович);

Асоціація легкої атлетики України (президент Смєлаш Леонід Йосипович);

Всеукраїнський союз ветеранського спорту (президент Іванов Володимир Тимофійович);

Асоціація ветеранів баскетболу України (президент Крайнюк Олег Борисович);

Асоціація ветеранів спорту Дніпропетровськоїобласті (президент Грозицький Геннадій Михайлович);

Донецька обласна асоціація ветеранів спорту (президент Тамчі Євген Михайлович);

Клуб ветеранів і любителів велоспорту (голова Курафеєв Микола Васильович) та багато інших.

Переважна більшість членів Асоціації є членами відповідних міжнародних федерацій і асоціацій з видів спорту.

Вибірково зупинюсь на спортивних досягненнях членів Асоціації:

На зимовому чемпіонаті світу зі спортивного орієнтування, який відбувся з 22 по 27 лютого 2012 року в м. Суми, команда ветеранів України виборола 2 бронзові медалі.

З 1 по 9 березня 2012 року в м. Обервісенталь (Німеччина) на Чемпіонаті світу з лижних перегонів (1114 учасників, 26 країн) здобутком ветеранів України стали 1 золота, 2 срібні та 2 бронзові нагороди.

На V Чемпіонаті світу з легкої атлетики, що пройшов у квітні у Фінляндії (2733 учасники, 66 країн) ветерани України вибороли 21 медаль.

Успішно виступили ветерани України на чемпіонаті Європи з гандболу у червні 2012 року у Словенії (42 команди з 13 країн), вибороли 2-е місце у віковій групі 40+ (СК «Легіон ХХІ» -Київ).

Срібними призерами чемпіонату Європи серед ветеранів баскетболу, що проходив у Литві в червні 2012 року, стали збірні команди ветеранів чоловіків у віковій категорії 65 + та жінок 40+, бронзові нагороди чоловіків 60+.

Перше загальнокомандне місце на чемпіонаті світу з гирьового спорту у Німеччині завоювали гирьовики України.

Високий класс продемонстрували ветерани греко-римської боротьби на відкритому чемпіонаті США у м. Тусон, штат Аризона, виборовши 3 золоті медалі.

З 15 по 23 вересня у м. Львові відбувся 28 чоловічий та 19 жіночий чемпіонат світу серед майстрів важкої атлетики, в якому взяли участь майже 600 спортсменів з 45 країн, де наша команда зайняла перше загальнокомандне місце. Давайте привітаємо їх!

До кінця року збірні команди ветеранів спорту України візьмуть участь ще в кількох чемпіонатах Європи та світу, після чого в грудні, при підведенні підсумків року, планується тут, у Міжнародному виставковому центрі провести всеукраїнський семінар-нараду з питань ветеранського спортивного руху.

Одним із першочергових питань діяльності Асоціації була і є турбота про соціальний захист ветеранів фізичної культури і спорту усіх категорій. Членами Асоціації напрацьовано значний досвід організації та проведення урочистостей щодо вшанування видатних діячів сфери фізичної культури і спорту, спортсменів, тренерів, організаторів фізкультурно-спортивного руху.

За сприяння Асоціації та її членів у 2012 році 45 видатних ветеранів фізичної культури і спорту представлено до державної щомісячної стипендії Кабінету Міністрів України, понад 200 ветеранів нагороджено відзнаками, грамотами,подяками та цінними подарунками Держмолодьспорту і Національного олімпійського комітету України.

При Асоціації створена комісія для вирішення соціально-побутових та медичних проблем ветеранів, надання фінансової підтримки, в яку увійшли досвідчені і заслужені члени нашої організації під керівництвом Юрія Михайловича Нечаєва.

З метою відзначення членів Асоціації за активну діяльність у розвитку ветеранського руху і спорту ветеранів, рішенням Виконкому затверджені відзнаки – Почесна грамота та нагрудний знак «За заслуги у розвитку спорту ветеранів України».

Асоціація значну увагу приділяє пропаганді ветеранського спортивного руху та розвитку спорту ветеранів, плідній співпраці із засобами масової інформації.

Відкрито веб-сайт Асоціації, де розміщена інформація про нашу діяльність.

Налагоджена взаємодія з прес-службами Держмолодьспорту і Національного олімпійського комітету України.

Матеріали про діяльність членів Асоціації періодично публікуються на сторінках центральних та регіональних засобів масової інформації.

З метою широкої популяризації ветеранського спортивного руху, спорту ветеранів та пропаганді здорового способу життя при Асоціації випускається друкований орган «Спорт ветеранів України», який сьогодні всі ви отримали і, який буде виходити поки-що раз на квартал, а надалі – щомісячно.

Звичайно, не можна обминути і проблемні моменти нашої діяльності.

Найголовнішим з них для нас є вирішення питання внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України № 294 від 23 березня 2011 року «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки громадських організацій фізкультурно-спортивного спрямування» з доповненням до переліку організацій, що частково фінансується з бюджету і нашої Асоціації.

Розуміння цієї проблеми є в і Державній службі молоді та спорту, і в урядових структурах. Проте, на сьогоднішній день, питання ще не вирішене і фінансування спорту ветеранів на 2013 рік поки що залишається проблемним.

Актуальним є організація в усіх регіонах України ветеранських обєднань на чолі з потужними керівниками-ентузіастами спорту для структуризації в областях всіх напрямів ветеранського спортивного руху, як ми бачимо, зокрема на Дніпропетровщині, Донеччині.

Це питання буде предметом розгляду колегії Держмолодьслужби за участю керівників обласних фізкультурно-спортивних управлінь.

Насамкінець, дозвольте висловити подяку всім присутнім керівникам спортивного та олімпійського руху України, державним структурам, які опікуються питаннями спорту, за їх благородну роботу у підтримці руху ветеранів спорту.

Інформацію підготував Віце-президент Всеукраїнської спілки громадських організацій «Асоціація ветеранів спорту України», Президент Асоціації ветеранів баскетболу України.

Крайнюк О.Б.

Опубліковано у Заходи, Члени асоціації | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s