Від Вінниці до Турину. Змагання ветеранів волейболу Вінниччини.

PIC_0002Волейбол у Вінницькій області має гарні, багаторічні традиції. Підтвердження цьому були змагання серед чоловічих команд ветеранів вікової категорії 50+ на Кубок волейбольної ліги Вінниччини.

Турнір було проведено 22-23 грудня 2012 року в спортивних залах ПТУ №15 і технологічно-промислового коледжу національного аграрного університету. Головний організатор змагань – обласна федерація волейболу, президент Микола Чумак і головний суддя Віталій Дімітрієв забезпечили бездоганне суддівство, розміщення учасників в готелі «Вінниця» та нагородження переможців і призерів. Відеозйомку змагань провів Олег Хохлов – головний оператор ВДТ-6, автор обласної телевізійної програми «Територія спорту».

В змаганнях прийняли участь шість команд ветеранів. За результатами проведених цікавих і захоплюючих поєдинків 6-те місце посіла команда волейбольного клубу «Савой» готелю «Вінниця», капітан команди Михайло Іскра (59 років).

На 5-му місті команда ВК «Пляж Хімік», м. Вінниця, капітан команди Володимир Остапенко (58 років). Доречі, ця команда кожної суботи і неділі, у будь-яку погоду – дощ, сніг, мороз чи спека, тренується на відкритому майданчику, який вони облаштували на березі річки Південний Буг.

4 місце у збірної команди ветеранів Вінницького району, капітан команди Олександр Лисенко (65 років), граючий тренер Мар’ян Бортновський (60 років).

Бронзовим призером турніру стала збірна команда ветеранів Теплицького району, капітан команди Микола Тулюля (55 років), граючий тренер Юрій Браславський (63 роки).

Срібні призери – команда «Медик» обласної лікарні ім. М.І. Пирогова, капітан команди Віктор Горовий (52 роки).

А збірна команда ветеранів Тростянецького району, капітан команди і граючий тренер Володимир Денисюк, завоювала золоті медалі і головний приз «Кубок» змагань.

Однак вважаю, що на цих змаганнях усі учасники стали переможцями, не залежно від зайнятих місць. На майданчику вони продемонстрували свою силу, енергію, боєздатність, колективізм і наполегливість. Дружні стосунки і спілкування після змагань надають їм ще більшого заряду енергії. Спорт для них це своєрідний допінг, без якого вони не можуть жити. Вони особистим прикладом пропагують здоровий спосіб життя насамперед для молоді і дітей, які роблять перші кроки в спорті.

Головна суддівська колегія визначила і нагородила також кращих гравців змагань у номінації:

PIC_0004– кращий нападник – Павло Воронцов, МС СРСР МК, гравець команди Тростянецького району (54 роки),

– кращий різносторонній гравець – Юрій Потєха, КМС, гравець команди «Медик» (50 років),

– кращий зв’язуючий гравець – Олександр Бондаренко, МС СРСР, гравець команди Тростянецького району (56 років),

– досвідчений, мудрий і найстарший учасник турніру – Іван Базяка, гравець команди ВК «Савой» (70 років).

voll_kollag

Цей передноворічний турнір підвів підсумок 2012 року, який був успішним для наших ветеранів спорту. Адже понад 30 ветеранів стали чемпіонами і призерами чемпіонатів і Кубку України з легкої атлетики, літнього і зимового поліатлону, греко-римської боротьби і самбо, більярду, гирьового і городкового спорту. На XVIII чемпіонаті Європи в м. Цитау, (Німеччина) у спортивній ходьбі на 5 і 10 км. одну золоту і одну срібну медаль завоював Петро Гарник. На V чемпіонаті світу в закритих приміщеннях в м. Юваскюля (Фінляндія) золоту медаль в стрибках в довжину завоювала Наталія Сорокіна. На чемпіонаті світу з боротьби самбо в м. Касабланка (Марокко) бронзовими призерами стали Олександр Полозюков, Михайло Попенко і Олександр Макагон .

А 2013 рік буде не менш насиченим і цікавим. На ветеранів чекають V Всеукраїнські спортивні ігри ветеранів пам’яті М.М. Баки з 26 видів спорту, які пройдуть в травні – жовтні на кращих спортивних базах України. На попередніх, IV іграх 2011 року Вінницька область делегувала ветеранів у 7-ми видах спорту і посіла п’яте загальнокомандне місце серед областей другої групи.

2-11 серпня 2013 року в м. Турін (Італія) пройдуть VIII Всесвітні ігри майстрів (ветеранів) з 18 видів спорту. Кандидатами до збірної команди ветеранів волейболу України включено вінничан Олександра Бондаренка, Олександра Селезньова, Івана Нікорюка і Павла Воронцова. Всесвітні ігри – це грандіозна подія, як Олімпійські ігри, що збирає десятки тисяч спортсменів і команд з усього світу кожні чотири роки. Це змагання для спортсменів від 35 років, для яких спорт це спосіб життя. Майже у всіх Всесвітніх іграх спортсмени України брали участь і були серед переможців. Серед них і вінничани Олександр Бондаренко і Олександр Селезньов, які в 2009 році на VII іграх в Сіднеї (Австралія) у складі збірної команді України з волейболу категорії 55+ стали чемпіонами.

Підбиваючи підсумок роботи за 2012 рік з впевненістю можна сказати, що спорт ветеранів активно розвивається і потужною ходою йде в наступний рік, пропагуючи активний спосіб життя та спортивне довголіття.

Отже закликаю всіх, хто не байдужий до свого здоров’я, через федерації з видів спорту, приєднуватись до ветеранського руху. Питання, які вас цікавлять, можна поставити на електронну скриньку: georgij47@mail.ru

Георгій САМКОВ – голова обласної ради ветеранів спорту

Опубліковано у Змагання ветеранів, Члени асоціації, волейбол | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.