Вітаємо з Днем народження

derugina_3Вітаємо Мега зірку художньої гімнастики, Заслуженого майстра спорту, Заслуженого тренера України, Заслуженого працівника фізичної культури, багаторазову чемпіонку Світу, Європи, СРСР, та України 

Ірину Дерюгіну

Найкращі побажання щастя, здоров’я та творчих успіхів!

Біографічні відомості (за матеріалами Вікіпедії):

Дочка олімпійського чемпіона-п’ятиборця Івана Констянтиновича Дерюгіна і тренера з художньої гімнастики Альбіни Дерюгіної. У 10 років Ірина Дерюгіна вступила до Національної Вищої Балетної Школи. З 1976 по 1980 навчалася в Київському державному інституті фізичної культури. Ірина була членом збірної СРСР з художньої гімнастики з 1972 року і до завершення спортивних виступів у 1982. У складі команди Ірина Дерюгіна стала одною з найтитулованіших гімнасток СРСР і світу за всю історію художньої гімнастики. Ірина посідала першу сходинку п’єдесталу пошани на всіх визначних змаганнях того часу: починаючи з Чемпіонатів і Кубків СРСР і закінчуючи Чемпіонатами Європи та світу (1977, 1979). Ірина стала також 4-разовою володаркою Кубка Інтербачення, одного з найпрестижніших змагань 1980-х років.

Після завершення спортивної кар’єри її призначили тренером Національної збірної України з художньої гімнастики разом з Альбіною Дерюгіною. Їх творчий дует виховав і відкрив світові таких чудових гімнасток як Олександра Тимошенко, Оксана Скалдіна, Катерина Серебрянська, Тетяна Попова, Тамара Єрофєєва, Ганна Безсонова, Наталія Годунко та багато інших. Серед них — 2 олімпійські чемпіонки, 1 призерка Олімпійських ігор, 11 чемпіонок світу, 30 призерок Чемпіонатів світу. На головних міжнародних турнірах останнього двадцятиріччя вихованці Ірини Дерюгіної завоювали більше 120 золотих, 30 срібних і 30 бронзових медалей.

З 1985 року — суддя міжнародної категорії Міжнародної федерації гімнастики (FIG). З 1988 по 1992 член технічного комітету FIG. Віце-президент Федерації художньої гімнастики України (президент — Альбіна Дерюгіна).

Ірина Дерюгіна також є організаторкою і авторкою ідеї проведення в Києві щорічного міжнародного турніру з художньої гімнастики «Кубок Дерюгіної», згодом Гран-Прі «Кубок Дерюгіної-Нафтогаз».

Ірина Дерюгіна була заміжня за Олегом Блохіним (наразі розлучені). У них є дочка Ірина (нар. 1983 р.).

Спортивні досягнення

  • 1975—1979 Чемпіонати СРСР 1975—1979 (1 місце — абсолютна першість, 1 місце — 4 фінали в окремих видах)
  • 1975—1979 Кубки СРСР 1975—1979 (1 місце — абсолютна першість, 1 місце — 4 фінали в окремих видах)
  • 1976 Чемпіонат Європи, Австрія (золота медаль)
  • 1977 Чемпіонат світу, Швейцарія (1 місце — абсолютна першість, 1 золота і 2 срібних медалі в фіналах у окремих видах)
  • 1978 Чемпіонат Європи, Іспанія (2 місце — абсолютна першість)
  • 1979 Чемпіонат світу, Великобританія (1 місце — абсолютна першість, 1 золота, срібна і бронзова медаль у фіналах в окремих видах)
  • 1979 Спартакіада Народів СРСР (1 місце — абсолютна першість)
Опубліковано у Привітання. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s