100 років Олімпійського руху в місті Києві

250px-Olympic_flag_svg24 – 26 травня 2013 року столиця України святкувала День Києва.

За програмою свята у ці дні в місті Києві було проведено понад 200 різних історичних, культурологічних, патріотичних, мистецьких, спортивних та інших масових заходів, в яких взяли участь тисячі киян і гостей міста.

Однією із важливих знакових подій свята стало відзначення 100-річчя створення Київського олімпійського комітету та проведення Першої Російської Олімпіади 1913 року в місті Києві.

З метою увічнення цієї історичної події в Національному університеті фізичного виховання і спорту України відбулася Міжнародна конференція “Олімпійський спорт і сучасність.” Презентація Всеукраїнської акції “Олімпійська книга” та соціальної літератури, виданої до 100 – річчя.

Участь в Міжнародній конференції взяли представники олімпійського руху з 30 країн світу, видатні науковці, фахівці і організатори олімпійського руху, олімпійські чемпіони, заслужені тренери, представники засобів масової інформації.

Президент Національного олімпійського комітету України Бубка С.Н. оголосив учасникам міжнародної конференції вітання Президента України, заступник Міністра молоді та спорту України Сисюк В.М. оголосив привітання від Прем’єр – міністра України.

Доповіді та інформації, висловлені під час пленарного засідання, викликали велику зацікавленість учасників міжнародного форуму, внесли нові сторінки у розвиток олімпійського руху в Україні.

В цей же день відбувся урочистий прийом до 100-річчя Київського олімпійського комітету та Першої Російської Олімпіади в місті Києві, в якому взяв участь президент Асоціації ветеранів спорту України Ткаченко В.В.

25 травня об 11 годині у м. Києві по вул. Б. Хмельницького, 7 відбулося урочисте відкриття Олімпійської експозиції в Музеї історії Києва.

Далі, за програмою свята, голова Київської міської державної адміністрації Попов О.П. провів зустріч з представниками міжнародного олімпійського руху та олімпійським активом України, під час якої були підписані меморандуми про співпрацю у сфері спорту з містом Ригою (Латвія) та Санкт – Петербургом (Росія).

В рамках свята на вулиці Хрещатик та Майдані Незалежності Національним олімпійським комітетом України спільно з Міністерством молоді та спорту України, фізкультурно-спортивними товариствами та федераціями з видів спорту були проведені міні-турніри та показові виступи юних спортсменів з 35 видів спорту, а також: фінал “Спортивні ігри юних олімпійців”, Олімпійська вікторина, Конкурс малюнків, розіграш подарунків НОК України та інші.

В заходах з нагоди святкування Дня Києва та 100-річчя проведення в місті Києві Першої Російської Олімпіади взяли активну участь понад 50 видатних ветеранів фізичної культури і спорту, члени Асоціації ветеранів спорту України, серед яких всесвітньовідомі Олімпійські чемпіони Богдан І.Г., Шапаренко О.М., Іванов В.Т.., Зубарева О.В., призери Олімпійських ігор Тростянський В.К., Беляєв В.М., Сальніков О.П. та інші.

 Першій віце-президент АВСУ В.В. Ігнатенко

Опубліковано у Історія, Заходи | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s