НЕ ДОПУСТИТИ У СПОРТСМЕНА МОМЕНТ ЗРИВУ

Передрікаючи юним даруванням велике спортивне майбутнє, ніхто з батьків і тренерів не думає про те, що колись ці таланти можуть надірвати здоров’я або піти зі спорту інвалідами А, між іншим, задуматися варто. Саме на цьому наголосив директор Київського центру спортивної медицини, заслужений лікар України Анатолій Пуцев, презентуючи журналістам свою книгу – «Врачебный контроль подготовки спортсменов в тяжелой атлетике».

У книзі представлені найбільш важливі теми лікарняного контролю під час підготовки спортсменів до змагальної діяльності у важкій атлетиці, а також лікарняно-педагогічне спостереження, використання фармацевтичних препаратів для стимуляції спортивної працездатності. Також мова йде про найбільш розповсюджені травми спортсменів та їхню профілактику, про сучасні проблеми допінг-контролю.

«Завдання спортивних медиків – знизити негативну дію фізичних навантажень, щоби продовжити кар’єру спортсмена до того моменту, який визначають він сам і його тренер, – зауважив Анатолій Іванович. – Іншими словами, ми працюємо, щоби не допустити у спортсмена момент зриву.

Ще з радянських часів лікарсько-фізкультурні диспансери проводили масові огляди фізкультурників і стежили за фізичним і психологічним станом усіх, хто займається спортом. При цьому спортивні лікарі працювали в тандемі з тренерами та директорами спортивних шкіл, клубів. На жаль, сьогодні картина негативно інша…»

На пам’яті Анатолія Пуцева маса прикладів, коли спортсмени не слухали лікаря, і це закінчувалося сумно. На жаль, багато хто зі спорту пішли інвалідами, нерідко ображеними на лікарів. Тож автор книги сподівається, що спортсменам і тренерам вона допоможе у виборі правильного об’єму навантажень.

Інша тема – не допустити застосування початківцями і професійними спортсменами ліків, що містять допінг-речовини. Анатолій Пуцев наголосив, що спортивний медик повинен бути максимально поінформований, блискуче знати фармакологію, не давати спортсменові тих препаратів, які назавжди поховають його кар’єру і зганьблять нашу країну, як це вже було неодноразово. Зараз спортсменам високого класу небезпечно застосовувати навіть біологічно активні добавки. У них може бути все, що завгодно, оскільки ці препарати не проходять фармакологічного аналізу. Навіть такий простий препарат від нежиті, як «Нафтизин», містить ефедрин, а ця речовина, виявлена ​​при контролі, може викликати допінг-скандал.

Отже, безсумнівно, книга буде дуже корисною не тільки для лікарів, тренерів і спортсменів, а й для рядових шанувальників спорту.

Сергій ДАЦЕНКО

Опубліковано у Газета "Спорт ветеранів", Цікаво. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s