СВЯТО НА ВОДІ

8361Веслувальний спорт

25-26 травня на Матвіївській затоці в столиці пройшла традиційна «Київська регата», яка проводиться більше 30 років до Дня Києва. Протягом останніх трьох років поряд з юними спортсменами змагаються також ветерани веслувального спорту. Організаторами змагань виступив клуб «Мала флотилія» за підтримки Київської міської державної адміністрації та Дніпровської райдержадміністрації.

Сам голова КМДА Олександр Попов охоче зустрівся зі спортсменами-ветеранами веслувальних видів спорту. Зустріч відбулася на території дитячо-юнацької навчально-спортивної бази «Зеніт», що розташована на Трухановому острові.

8365Під час спілкування зі спортсменами, голова міськдержадміністрації розповів про плани розвитку спортивної галузі, зокрема будівництва спортивної інфраструктури у столиці.

«Унікальна Матвіївська затока є прекрасним місцем для розвитку веслувальних видів спорту. Крім того, тут є усі передумови для створення сучасної тренувальної бази, аби Київ зміг приймати різноманітні змагання міжнародного рівня. Загалом, територія столиці надзвичайно сприятлива для розвитку веслувального спорту, як масового, так і спорту вищих досягнень. Переконаний, що жодна європейська столиця не може похизуватися більш потужним потенціалом, ніж Київ. Тож наразі ми проводимо консультації та працюємо над проектом майбутнього комплексу», – зазначив Олександр Попов.

8369Уперше в історії проведення змагань, за ініціативи СК «Мала флотилія» (президент – Костянтин Мальований), в порядку експерименту були об’єднані два водні види – академічне веслування та веслування на байдарках і каное. На пропозицію випробувати нову систему відгукнулися ветерани Херсона, Харкова, Дніпропетровська, Одеси, Запоріжжя, Києва, Миколаєва – загалом більше 70 спортсменів. Також на старт вийшли більше ста вихованців ДЮСШ Києва – молодь віком 1997-2000 років народження.

Я свідомо не наголошую на суто спортивних досягненнях. Головне, на мій погляд, це саме поєднання в рамках змагань молоді та ветеранів – як дієвий приклад пропаганди здорового способу життя. Важливо і те, що переможців та призерів серед молоді нагороджували олімпійська чемпіонка Інна Осипенко-Радомська та дворазовий чемпіон Олександр Шапаренко. Ветеранів же нагороджувала голова Комісії Київради по соціальним питанням Алла Шлапак.

Окремими рядками хочеться відзначити показові виступи спортсменів клубу «Мала флотилія», які продемонстрували на водних доріжках затоки справжній майстер-клас у заїздах як на байдарках, так і «вісімках» академічного веслування.

Наприкінці хочеться щиро подякувати всім тим, хто надав допомогу у проведенні цих унікальних змагань на Матвіївській затоці!

Олександр КОВАЛЬ

Опубліковано у Газета "Спорт ветеранів", академічна гребля, гребля на байдарках. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s