Звитяги ветеранів баскетболу України

1

Спорт ветеранів унікальне явище  в спортивному житті України. Багато років спорт ветеранів сприймався громадськістю виключно, як розвага колишніх спортсменів.

Всупереч існуючій думці, завдяки зусиллям саме колишніх спортсменів, загартованих у змаганнях різного рівня, спорт ветеранів отримав величезну популярність у суспільстві та  зайняв гідне місце в житті нашої країни.

Одним з популярних видів спорту ветеранів в Україні, став баскетбол. У 2010 році Асоціація ветеранів баскетболу України об’єднала зусилля ветеранів баскетболу у популяризації цієї прекрасної гри.

2

Результатом цілеспрямованої роботи, стало створення чіткої системи управління та проведення Чемпіонатів України та Всеукраїнських ігор, відповідно до вікових категорій та міжнародних правил ФІБА – ФІМБА. Ці та інші кроки у співпраці з клубами та командами ветеранів баскетболу України дали позитивні результати.

На протязі останніх років в умовах обмеженого фінансування спорту ветеранів, асоціація ветеранів баскетболу України та Федерація баскетболу України, завдяки об’єднаним зусиллям клубів та команд на високому рівні проводять чемпіонати та Всеукраїнські Ігри ветеранів баскетболу України у п’яти вікових категоріях 40 +, 45 +, 50 +, 55 +, 60 +. За кількістю учасників, та турнірів, що проходять по всій країні, змагання ветеранів баскетболу є одними з найбільш масових видів спорту ветеранів в Україні.

У 2013 році за результатами Чемпіонатів України вперше в історії змагань ветеранів баскетболу, були сформовані вісім збірних команд України для участі в ХII Чемпіонаті Світу з баскетболу ветеранів, який проходив у Салоніках, Греція. Делегацію України склали шість чоловічих та дві жіночі команди, всього понад 200 спортсменів та членів делегацій.

3

Сам факт такого широкого, як кількісного так і географічного представництва збірних команд України на Всесвітньому форумі ветеранів баскетболу є виключною подією в історії спорту ветеранів нашої країни. Ветерани баскетболу різних часів, що захищали честь країни у складі Національних збірних команд України, першорозрядники, віддані баскетболу аматори знайшли в собі сили, бажання, можливості, через десятиліття після завершення спортивної карєри повернутися в гру, якій були віддані найкращі роки життя.

4

На міжнародній арені, Чемпіонатах світу та Європи, збірні команди України виступали й до цього. Починаючи з Чемпіонату Європи 2012 року, з’явилися перші результати, чоловічі срібні медалі в категорії 65 +, бронзові медалі в категорії 60 + та срібні медалі жінок в категорії 40 +. Але найбільш вагомий результат був отриманий саме на Чемпіонаті світу 2013 року у Салоніках. Вагомий не тільки з точки зору кількості команд України, що взяли участь у змаганнях. Хоча цей аспект і має велике значення за відсутності фінансування спорту ветеранів. Та все ж головним досягненням став саме результат виступів команд ветеранів: дві золотих, одна срібна та одна бронзова нагороди. Без сумніву результат гідний найвищої оцінки тому, що в усьому світі спорт ветеранів набуває великого значення, як вид діяльності, до якого долучаються найбільш продуктивні сили суспільства, громадяни вік, яких від 35 до 65 та більше років. Збірні команди України на цих змаганнях були представлені клубами ветеранів баскетболу Києва, Севастополя, Львова, Дружковки, Мукачево та укомплектовані гравцями з усієї країни.

5

Весь тягар організаційних заходів та фінансування делегацій, взяли на себе керівники клубів та самі спортсмени.

6

В першу чергу, треба віддати шану людям завдяки яким вісім команд ветеранів баскетболу України, понад двісті чоловік та жінок отримали можливість стати учасниками великого свята та принести перемогу нашій країні на Чемпіонаті світу з понад 180 команд та трьох тисяч учасників. Делегації збірних команд України були сформовані на базі клубів ветеранів баскетболу. Від баскетбольних клубів Києва делегації збірних команд очолювали:

Збірну України 35+

Президент клубу «Ледіс Легіон» Наталья Діхтяр.

Збірна України 40+

на чолі з почесним Головую Федерації баскетболу України у місті Київ, Юрієм Володимировичом Колобовим.

Збірна України 50+

на чолі з президентом Асоціації ветеранів баскетболу України, Крайнюк Олегом Борисовичом.

Збірна України 65+

на чолі з Головою Ради ветеранів баскетболу міста Києва, віце президентом АВБУ, неодноразовим учасником чемпіонатів Європи та Світу серед ветеранів, Карпухіним Володимиром Георгієвичом.

на чолі з Президентом клубу «Ветеран» Дружковка, Исаєвим Юрієм Олексієвичем.

Збірна України 45+

на чолі з Президентом БК «Муссон», місто Севастополь, Плотко Володимиром Георгієвичом, неодноразовим учасником чемпіонатів Світу та Європи.

Збірна України жінки 40+

на чолі з Президентом БК «Закарпатські медведиці», місто Мукачево, Фельбаба Сергієм Федоровичем, неодноразовим учасником чемпіонатів Світу та Європи.

Збірна України 60+

на чолі з Президентом БК «Ветеран Львів» Потіцким Ігорем Йосиповичом, неодноразовим учасником чемпіонатів Світу та Європи.

Активну участь в організаційній, інформаційній, візовій підтримці збірним командам України надавала Асоціація ветеранів баскетболу України. Член президії АВБУ Жуков Ю. Д

7

як представник ФІМБА в Україні проводив значну роботу по організації та координації зв’язків з оргкомітетом Чемпіонату світу в Салоніках, сприяв інформаційному забезпеченню команд. За сприяння відділення АВБУ у місті Кривий Ріг голови відділення Пазенко Олександра та Бурачевського Сергія, п’ять делегацій з восьми були забезпечені головними уборами з символікою АВБУ та сувенірною атрибутикою. Проводилася активна робота по сприянню в підготовці, як окремих спортсменів, так і делегацій. Надавались консультації з питань проїзду та проживання. Кожна з восьми збірних команд, виходячи зі своїх можливостей, максимально відповідально готувалися до Чемпіонату Світу. Кожен гравець розумів, який шанс йому випав і готувався індивідуально або у складі команди з повною самовіддачею.

8

В день відкриття Чемпіонату Світу  на центральній площі спортивної арени Салонік, імені видатного грецького баскетболіста Галіса, зібралися ветерани понад 180 команд та понад трьох тисяч учасників Світової першості.

9

Всі команди під прапорами своїх держав та національні мелодії пройшли в прекрасно обладнаний спортивний комплекс, де пройшли коло пошани. Делегація ветеранів баскетболу України була однією з найчисельніших та найколоритніших, заповнивши майже все коло величезного палацу спорту під акомпанемент запальних «Диких танців» Руслани та оплески глядачів. В перші ігрові дні всі наші команди подолали своїх суперників і це стало добрим знаком для спортивної делегації України. Блискуче без поразок пройшовши всіх суперників чоловіча збірна України 65+ на чолі з Карпухіним Володимиром Георгієвичом, стала першим в історії баскетболу ветеранів України Чемпіоном Світу.

10

В безкомпромісній боротьбі не залишаючи ніяких шансів суперникам жіноча збірна України 35+ також вперше в історії баскетболу ветеранів України, стала Чемпіоном Світу. В запеклій боротьбі жіноча збірна України 40+ програвши лише одне очко стала срібним призером Чемпіонату Світу. В не менш запеклій боротьбі чоловіча збірна України 40+ програвши лише одну гру стала бронзовим призером Чемпіонату Світу. Друга чоловіча збірна України 40+ програвши дві гри зайняла шосте місце увійшовши до десятки найсильніших команд Чемпіонату Світу. Безперечно сильна чоловіча збірна України 60+ реально могла розраховувати на призові місця, але стала тільки п’ятою, також увійшовши до десятки найсильніших команд Чемпіонату Світу. Чоловіча збірна України 50+ виступала в одній з найбільш чисельних вікових категорій Чемпіонату Світу, тридцять команд, програвши дві гри з п’яти зайняла 12 місце. Чоловіча збірна України 45+ маючи досить високий потенціал також програвши дві гри зайняла 13 місце Чемпіонату Світу. На протязі 8 днів відбувалася безкомпромісна боротьба всіх наших команд переможців з суперниками. Бажання виграти, повна самовіддача в усіх компонентах гри, стало запорукою успішного виступу збірних команд України та прикладом для інших команд, як треба боротися та вигравати на Чемпіонатах Світу.

11

Результати змагань дві золоті, одна срібна та одна бронзова нагорода, засвідчили силу та можливості ветеранів баскетболу, гідно представляти нашу країну на самому високому рівні, виборюючи честь та славу Україні. Після закінчення офіційної частини змагань та нагородження переможців, всі делегації збірних команд України за сприяння Почесного президента федерації баскетболу України у місті Київ Юрія Володимировича Колобова та президента БК «Будівельник» Гулямова Богдана Святославовича,

12

зібралися в затишному ресторані на узбережжі Єгейського моря

13

де під запальні українські пісні у виконанні усіх учасників змагань, вшанували переможців, та відсвяткували вдалий виступ наших збірних команд на Чемпіонаті Світу.

Президент асоціації ветеранів баскетболу України,

Крайнюк Олег

Опубліковано у Баскетбол, Змагання ветеранів | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.