Дійсно чудова традиція

IMG_1209В арсеналі ветеранської організації Національної академії внутрішніх справ є багато традицій пов’язаних із відзначенням ювілеїв видатних вчених, викладачів навчального закладу, які в минулому мали неабиякі спортивні досягнення.

Запорукою створення цих традицій є висока майстерність викладачів спортивних кафедр, а також дружні зв’язки Ради ветеранів НАВС і Асоціації ветеранів спорту України на чолі з Віктором Ткаченком.

В 1993 році почав проводитися турнір з волейболу, присвячений пам’яті професора Анатолія Яковича Дубинського. В 2003 році також турнір з волейболу, присвячений пам’яті одного з авторів Конституції України 1996 року академіка Національної академії правових наук України Володимира Володимировича Копейчикова, який в молоді роки в Харкові грав в волейбол, захищав спортивну честь міста.

Турнір з триборства, присвячений пам’яті генерал-полковника  міліції Ярослава Юрійовича Кондратьєва – ректора НАВС в 2004-2005 роки.

Якщо в цих змаганнях брали і беруть участь постійний і перемінний склад, то вже  започатковані традиції проведення змагань окремо серед ветеранів: з настільного тенісу на кубок А.С. Макаренка, з кульової стрільби, присвячений річниці визволення м. Києва від фашистських загарбників.

В планах Ради ветеранів турнір з настільного тенісу, присвячений  пам’яті ветерана Великої Вітчизняної війни, ветерана тенісу, доцента Полякова Улляна Леонтійовича, продовження раніше встановлених традиційних спортивних змагань, до яких готуються об’єднення ветеранів спорту академії (голова Марсель Хасанов) та комісія спортроботи Ради ветеранів (голова Віктор Кривуша)

Якщо ряд змагань присвячено пам’яті видатних людей-ветеранів спорту, то слід зазначити, що видатні спортсмени – ветерани академії в свій час встановили іменні призи, які «працюють» в нашому навчальному закладі на виховання високопрофесійних і моральних кадрів для правоохоронних органів Незалежної України. Це змагання: з футболу – на приз видатного футболіста, заслуженого магістра спорту СРСР, неодноразового чемпіона і володаря Кубку СРСР, володаря Кубку кубків УЄФА 1975 року та Суперкубку УЄФА 1975 року, бронзового призера Олімпійських ігор 1976 року  в Монреалі Стефана Решка, професора, заслуженого працівника фізичної культури і спорту України, полковника міліції, з самбо – на приз заслуженого тренера Української РСР і України, майстра спорту СРСР з самбо професора Марселя Хасанова; з волейболу – на кубок доктора юридичних наук, професора Ростислава Калюжного.

Однак сьогодні мова йде про одну із найстаріших спортивних традицій – це відзначення ювілеїв в житті спортсмена-волейболіста, майстра спорту СРСР, призера Олімпійських ігор серед ветеранів, чемпіона Спартакіади народів СРСР (1967) Калюжного Ростислава Андрійовича – доктора юридичних наук, професора, заступника голови Солом’янської в м. Києві районної організації Союзу юристів України., заступника Голови Ради ветеранів академії.

А народжувалася ця традиція в 1994 році,  коли за ініціативи ветеранів 50-ти річний ювілей Ростислава Андрійовича Калюжного відмічався матчевою зустріччю з волейболу між командами курсантів факультету слідчих і криміналістів та постійного складу. За команду останніх на чолі з Ростиславом Калюжним на волейбольний майданчик вийшли: Олександр Александров, Василь Біленчук, Володимир Гіжевський, Лев Громовенко, Олексій Кацан, Віктор Кривуша, Олександр Литвиненко, Анатолій Ознамець, Сергій Остапець, Григорій Панасюк, Іван Росол.

Пройшло 10 років і 60-ти річчя від дня народження Ростислава Андрійовича, як і його 65-ти річний ювілей, було також відмічено на волейбольному майданчику, але вже юридичного факультету НАВС.

Не виключенням став і 70-ти річний ювілей професора Калюжного Р.А. На спортивному майданчику ННІ права і психології вийшла команда ювіляра, за яку як і 15 років тому грали зірки українського і світового волейболу: Віктор Федюшин, Юрій Крюков, Олександр Гуменюк, Володимир Трофимов, Всеволод Павлов, Валерій  Зарицький, Вадим Матушенко, Юрій Миргород, Юрій Євпловський, Михайло Татарчук, Борис Стрюков.

Їм протистояла команда студентів ННІ права та психології на чолі з його директором доктором юридичних наук, професором, членом Союзу юристів України, учасником ліквідації аварії на ЧАЕС Олександром Григоровичем Колбом.

Зустрілися досвід і молодість. Чисельні уболівальники неодноразово аплодували як і ветеранам за їх дотепні передачі  та влучні удари, так і молоді, яка не спасувала перед зірками цього чудового виду спорту. Перемогла, як і 20 років тому дружба. За традицією команди визначили кращого гравця у команди суперників студенти назвали кращих: із ветеранів – Ростислава Андрійовича і це об’єктивно; у студентів капітана команди Богдана Лича.

Нагороди учасникам матчевої зустрічі вручали перший заступник Голови Асоціації ветеранів спорту України Володимир Тимофійович Іванов, заслужений майстер спорту СРСР, чемпіон Олімпійських ігор (1968 р.), який разом з Калюжним Р.А. був переможцем Спартакіади народів СРСР, голова оргкомітету змагань Марсель Хазійович Хасанов, і відповідальний секретар федерації волейболу м. Києва Володимир Трофимов.

Всі учасники матчевої зустрічі, як і ті, хто сприяв проведенню цього цікавого спортивного заходу, були відміченні Почесними грамотами Ради ветеранів НАВС і оргкомітету. Кубок Ростислава Калюжного, який був встановлений в 2009 році, було вручено команді студентів, а сам ювіляр був нагороджений пам’ятною медаллю Михайла Макаровича Баки – видатного спортивного організатора радянської епохи, та призами фізкультурно-спортивного клубу «Динамо-Академія» (Голова – проректор НАВС полковник міліції Сокуренко В.В.)

Ростислав Калюжний отримав поздоровлення від ректорату, Ради ветеранів НАВС, від Асоціації ветеранів МВС України медаль «За заслуги», а від присутніх – побажання нових ювілеїв і відзначення їх, безумовно, на спортивних майданчиках. Проведення цієї спортивної зустрічі ще раз переконало, що в здоровому тілі здоровий дух.

 

Учасники матчевої зустрічі з волейболу присвячено­ї 70 річчю Ростислава­ Калюжного

Учасники матчевої зустрічі з волейболу присвячено­ї 70 річчю Ростислава­ Калюжного

 

Юрій Кобринський, голова Ради ветеранів

Національної академії внутрішніх справ,

заступник голови Комітету АВСУ

Опубліковано у Історія, Змагання ветеранів, волейбол. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s