Спортветеранів в останні десятиріччя набув великої популярності у світі і в Україні зокрема. Одні з найактивніші є легкоатлети.
Відлік участі хмельничан в офіційних всеукраїнських змаганнях розпочався 1 травня 1994 року в Лубнах Полтавської області, куди на чемпіонат України з легкої атлетики серед ветеранів виїхали Юрій Адамков та Віктор Флентін, мешканці обласного центру. Тоді у віковій групі 35-39 років вони увійшли до числа переможців та призерів у бігу на середніх і довгих дистанціях. З тих пір були налагоджені контакти з керівництвом Асоціації ветеранів легкої атлетики України, що дало змогу своєчасно отримувати інформацію про умови і календар змагань ветеранів як в нашій країні, так і за кордоном, та долучитись до них.
З тих пір практично щороку представники окремих регіонів Хмельниччини приймають участь в чемпіонатах та кубках України, в тому числі і в приміщеннях, куди допускаються чоловіки і жінки, що досягли 30-річного віку і старші.
Спочатку найбільш активними були ветерани з міст Хмельницького, Шепетівки, Славути, Новоушицького району, згодом долучилися кам`янчани, ізяславці, дунаєвчани, летичівці, більшість з яких регулярно потрапляли до числа найкращих на всеукраїнському рівні у своїх вікових групах.
З 2005 раз на два роки проводяться Всеукраїнські спортивні ігри ветеранів спорту. На І іграх у 3-й групі команда Хмельниччини здобула ІІІ місце (призерами в окремих видах стали хмельничани Ганна Криніна та Віктор Флентін, Микола Дубчак ,Кам`янець-Подільський район).
У 2007 році збірна області піднялася на І місце в групі. Індивідуальні нагороди отримали Ольга Мацех і Лариса Калашнік (Ізяслав), Михайло Лозовик (Летичів) і Микола Дубчак.
11 жовтня 2007 року офіційно зареєстровано Клуб ветеранів легкої атлетики Хмельницької області (керівник Віктор Флентін, заступник Михайло Моспан), котрий об’єднав 20 спортсменів з 9 регіонів. Є серед них як досвідчені майстри спорту так і аматори-початківці, палкі прихильники легкої атлетики. Це дало змогу піднятися на якісно вищий рівень. Зокрема, вибороти першість на ІІІ та V Всеукраїнських іграх ветеранів спорту, здобути десятки кубків за командну перемогу у своїй групі областей на чемпіонатах та кубках України як на стадіоні, так і в приміщенні, в бігу по шосе та в легкоатлетичних метаннях.
Необхідно зазначити, що цілий ряд спортсменів не лише вигравали чемпіонські звання, але й встановлювали рекорди України серед ровесників у вікових групах від 35 до 85 років в різних дисциплінах.
Серед них:
Криніна Ганна, біг 400 м, 800 м, 1500 м;
Флентін Віктор, біг 400 м, 1500 м, естафети;
Сікора Ганна, біг 800 м, 1500 м, 3000 м;
Бородкіни Микола та Андрій, Дрезналь Петро, штовхання ядра. Усі з Хмельницького.
Шабаркін Олег, біг 400 м з бар’єрами (Нетішин);
Тимощук Руслан, біг 60 м (Шепетівський район)
Моспан Михайло, біг 3000 м з перешкодами;
Янкун Євгенія та Поблічко Олена, метання диска; Усі з Кам`янця-Подільського.
Є успіхи подолян і на міжнародному рівні. Починаючи з 1975 року проводяться чемпіонати світу серед ветеранів за участю спортсменів віком від 35 років і старших, де визначають призерів у вікових групах кратністю 5 років (35-39, 40-44, 45-49 і т.д.), на яких збираються від 5000 до 12000 учасників з понад 100 країн. Нині до програми офіційних міжнародних змагань за участю легкоатлетів-ветеранів входять:
Чемпіонати світу (на стадіоні і в приміщенні);
Чемпіонати Європи (на стадіоні і в приміщенні), з бігу та спортивної ходьби по шосе;
Всесвітні та Європейські ігри майстрів.
Крім того, щорічно в грудні проходять «Матчі шести» за участю спортсменів з Росії, Білорусі, України, Татарстану, Москви і Санкт-Петербургу в різних містах згідно попередньої домовленості. А ще регулярно проводяться відкриті чемпіонати міста Києва, Івано-Франківської області, куди виїжджають, по можливості, хмельничани.
Станом на сьогодні 8 подолян взяли участь в офіційних вищеназваних міжнародних чемпіонатах.
Так, в 1995 році 11 спортсменів-ветеранів з України вперше дебютували окремою командою на чемпіонаті світу в м.Баффало (США). Встановивши особисті рекорди в бігу на 800 метрів та 1500 метрів, Віктор Флентін зайняв місця в 3-й десятці (найкраще -21) серед понад 120 бігунів у своїй віковій групі. В наступному році на чемпіонаті Європи в м.Мальме (Швеція) змагалося вже троє подолян. Поки що найкращих результатів на змаганнях найвищого міжнародного рівня досягли:
Бохонський Володимир (Ярмолинці) срібна медаль в ходьбі на 10 кілометрів в складі команди України, 2014 рік, Будапешт (Угорщина).
Віктор Флентін – два четвертих місця в бігу на 800 м та 1500 метрів на чемпіонаті світу в приміщенні, 2006 рік, Лінц (Австрія), перші місця в естафетах 4 по100 м та 4по400 м, 2 місце в бігу на 200 м на І Європейських іграх майстрів, 2008 рік м.Мальме (Швеція).
Оніщук Микола (Красилів) – 2 місце в складі збірної команди України у спортивній ходьбі на 30 кілометрів, 2013 рік, Чехія.
Моспан Михайло – 4 місце в бігу на 3000 м з перешкодами на чемпіонаті Європи, 2010 рік, м.Ніредьхазе (Угорщина).
Криніна Ганна – 5 місце в бігу на 800 м на чемпіонаті Європи, 1998 рік, м.Чесенатіко (Італія).
Перемагали і ставали призерами «Матчу шести», крім названих спортсменів, Олександр Ткачук (стрибки у висоту, Кам`янець-Подільський), Василь Рибачок (довгі дистанції, Хмельницький), Олег Шабаркін (біг на середні дистанції) та інші. Є успіхи наших ветеранів і в легкоатлетичних всеукраїнських кросах (Ганна Сікора, Василь Рибачок, Михайло Моспан) та всеукраїнських спартакіада трудящих під егідою ФСТ «Україна», де відзначилися Олександр Бортюк, Андрій Клак, а в 2007 році і вся команда легкоатлетів, що стала кращою на таких змаганнях.
Не стоять осторонь члени клубу від агітаційно-пропагандистських заходів оздоровчого та патріотичного спрямування. Зокрема, долучаються до легкоатлетичних пробігів до Дня Перемоги, Олімпійського дня, багатоденних пробігах «Схід-Захід», «Біг заради життя» по території області, організації фотовиставок тощо. Проводяться змагання за участю ветеранів і на обласному рівні, і в тому числі з кросу, метань, які виявляють нові імена, поповнюють ряди досвідчених легкоатлетів Хмельниччини, розширяють географію тих, хто на власному прикладі популяризує і розвиває спорт в регіонах.
Необхідно подякувати всім, хто підтримує ветеранів-легкоатлетів в їхньому прагненні вести здоровий спосіб життя, демонструвати нев`янучу майстерність на доріжках та секторах найкращих стадіонів України та світу.
В.Володько