Земляки уславлених чемпіонів підкорювали рекорди

SAM_0038На хорошому організаційному та емоційному рівні в старовинному Кам’янці-Подільському відбувся відкритий чемпіонат Хмельницької області з легкоатлетичних метань на честь олімпійських чемпіонів 1972 року – найкращої дискоболки ХХ століття Фаїни Мельник та визнаного в світі фахівця з метання молота Анатолія Бондарчука, дитячі та юнацькі роки яких пов’язані з чудовим подільським краєм.

Ці змагання набули популярності і цьогоріч вперше проводились під патронатом Національного олімпійського комітету України.

Понад 120 атлетів з Хмельниччини, Буковини, Тернополя, Києва протягом двох днів виборювали нагороди чемпіонату в секторах стадіону місцевого національного університету у п’яти видах програми серед різних вікових груп (від кадетів до ветеранів).

А розпочалося цікаве спортивно-видовищне дійство з урочистого параду, під час якого до спортсменів звернулися голова обласної федерації легкої атлетики Анатолій Мельник, віце-президент Асоціації ветеранів спорту України Олександр Коваль, представники депутатського корпусу. Організатори змагань побажали атлетам не лише досягти бажаних результатів, але й ознайомитися іногороднім з чудовими природніми краєвидами та історичними місцями Кам’янця-Подільського.

Виступи духового оркестру, танцювальної групи та сонячна погода підняли настрій і посприяли створенню хорошої змагальної атмосфери. І атлети сповна скористалися цим, оновивши чимало рекордів, і не лише особистих.

Найбільше порадували дискоболи. Так, Іван Панасюк з Тернополя послав у найкращій спробі диск на позначку 60 м 34 см. Вперше майстрівський рубіж перевершила Валентина Загоруйко, досягнувши 52м 82 см. Людмила гулай була кращою серед дівчат – 41м 78 см, Констянтин Райтаровський переміг у юнаків – 46м 82 см (вага диску 1,5 кг.). Знову про себе нагадала Олена Поблічко, яка протягом місяця вдруге покращила рекорд Ураїни серед жінок вікової групи 50-54 років.  Своє нинішнє досягнення 38м 52 см розглядає як проміжне до подальшого сходження.

У штовханні ядра (17м 40 см) своє лідерство на обласному рівні підтвердив Михайло Стремедлівський. Представник регіонального відділення «Інваспорт» Юрій Царук на цих змаганнях закріпився на майстрівському рубежі. Відкриттям останнього року став Назар Муравський. Цей 18-річний двохметровий першокурсник місцевого національного університету має всі можливості стати олімпійською надією Поділля. А поки що орієнтиром для нього є потрапляння до юніорської збірної України.

Усіма вищевказаними спортсменами опікується один тренер-викладач Кам’янець-Подільського національного університету Олег Вергуш. А в метальниць спису на п’єдестал одночасно піднялись донька Ірина і мати Лариса з родини Калашнік.

До призового місця серед жінок Лариса, що представляє Ізяслав, додала до свого активу перемогу серед ветеранів. У цій дисципліні кам’янчанці Євгенії Янкун вдалося перевершити рекорд України серед 50-54-річних жінок. Гідну конкуренцію ій склала Олена Поблічко. І хоча ці кам’янчанки спеціалізуються в метанні диску, виявили бажання освоїти й інші технічні види.

Нев’янучу майстерність продемонстрували найдосвідченіші ветерани, вік яких сягає понад 60 років. Це, зокрема, киянин Анатолій Власов, Петро Кульчицький з Хотина, кам’янчанка Надія Ковальчук, а також 55-річний списометальник Микола Дубчак із села Гуменці Кам’янець-Подільського району.

Глядачі і молоді спортсмени з особливою цікавістю спостерігали за вправними рухами сивочолих чоловіків під час метання ними ваги (9,080 кг.). Цей вид входить до офіційних змагань ветеранів спорту.

Усі переможці та призери чемпіонату в особистому заліку отримали грамоти і медалі, а також троє найкращих в абсолютній першості у кожному виді програми серед жіночої та чоловічої статі нагороджені ще й кубками від Хмельницького обласного відділення НОК України.

Троє кращих метальників змагань – Іван Панасюк, Валентина Загоруйко та Михайло Стремедлівський, були відзначені грошовими винагородами.

Особливої подяки заслужили й інші організатори чемпіонату: Леонід Гурман – завідувач кафедри легкої та важкої атлетики з методикою викладання Кам’янець-Подільського національного університету та Володимир Мельниченко – народний депутат України.

 Віктор Флентін,

відповідальний секретар ХОВ НОК України,

організатор та учасник змагань

SAM_0052

SAM_0038 SAM_0037 SAM_0026 SAM_0021 SAM_0008

Опубліковано у Змагання ветеранів, Члени асоціації, легка атлетика | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s