Не стало Олександра Махоніна

v1Цими днями спортивна громадськість Львівщини попрощалася з активним діячем фізкультурно-спортивного руху, багаторічним працівником вищої школи Львівщини, ветераном спорту Олександром Дмитровичем Махоніним, який передчасно відійшов у засвіти…
Колектив управління, спільно з усією спортивною громадськістю області висловлюють сердечні співчуття родині та близьким…

Довідково.
О.Д. Махонін народився 25 листопада 1941 р.н., м.Саратов, РФ. Закінчив Львівський державний інститут фізичної культури, 1969 рік (нині університет) та аспірантуру Ленінградського науково-дослідного інституту фізичної культури.
Кандидат педагогічних наук (1978), доцент.
Працював на посадах старшого викладача, доцента, завідував кафедрою лижного спорту Львівського державного інституту фізкультури. За цей період на кафедрі було підготовлено 6 кандидатів в збірну команду СРСР та 40 спортсменів в збірну команду України.
З 1981 року – завідуючий кафедрою фізичного виховання Львівського лісотехнічного інституту, де працював до 1992 року. За час роботи інститут постійно посідав перші місця серед ВНЗ області і ставав переможцем республіканського та Всесоюзного огляду-конкурсу на кращу організацію масової фізкультурної та спортивної роботи у студентських гуртожитках. Започаткував проведення ранкової оздоровчої гімнастики для усіх студентів вузу.
На всеукраїнському рівні відзначалися студентські команди Львівського лісотехнічного інституту з футболу, бейсболу, гірськолижного спорту, карате, легкої атлетики, східних одноборств. Під час завідування кафедрою в загальнокомандному заліку серед ВНЗ області по другій групі, Лісотехнічний інститут традиційно виборював перші місця.
В 1984 році Махоніна О.Д. було обрано до президії Науково-методичної ради Мінвузу України з питань фізичного виховання студентської молоді, де він очолював спортивно-масовий сектор і працював у цій раді до 1992 р.
В 2000 році пройшов по конкурсу на посаду завідуючого кафедрою фізичного виховання Львівського державного фінансово-економічного інституту, яку обіймав до 2004 року. З 2004 по 2005 рік займав посаду завідуючого кафедрою фізичного виховання Львівської державної фінансової академії. На базі цієї кафедри під керівництвом Махоніна О.Д. були проведені чотири регіональні науково-практичні конференції за темою: «Актуальні проблеми організації фізичного виховання студентської та учнівської молоді».
Доцент Махонін О.Д. підготував і видав низку наукових та навчально-методичних праць, основні з яких: «Методичні рекомендації щодо проведення практичних занять з фізичного виховання», «Організація індивідуального режиму рухової активності в умовах самостійних занять студентів», «Тексти лекцій з фізичного виховання» тощо. 1984 року видавництвом «Здоров`я» була видана книга у співавторстві з проф. Фоміним С.К. «Підготовка лижників в умовах середньогір`я».
В цілому за 42 роки плідної роботи у ВНЗ Львівщини, з яких 22 роки був завідувачем кафедр фізичного виховання, Махоніним О.Д. підготовано 81 публікацію в міжнародних, всесоюзних, республіканських та регіональних виданнях.
Активний учасник громадського фізкультурно-спортивного руху: був головою обласної комісії з фізичного виховання студентів, головою Президії федерації лижного спорту Львівської області, керівником відділення спортивно-масової роботи на факультеті громадських професій, ініціатором створення доріжок здоров`я в мікрорайонах міста.
Махонін О.Д. брав активну участь в розвитку руху ветеранів спорту Львівщини. Неодноразово здобував призові місця на Всеукраїнських та міжнародних турнірах з лижних перегонів серед ветеранів спорту, учасник чемпіонатів світу з лижних перегонів серед ветеранів в складі збірної команди України.
Упродовж останніх років активно виступав у ЗМІ щодо пропаганди спорту та здорового способу життя.
Ветеран праці: трудовий стаж складає понад 50 років.
Неодноразово відзначався подяками та грамотами на союзному, всеукраїнському та обласному рівнях.
Вічна пам’ять.

Опубліковано у Члени асоціації. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s