Пам’яті спортсмена, вчителя, друга, батька та чоловіка… Зеновія Івашківа.

DSC06283Життя людини – це довгий шлях, сповнений радощів і смутку, труднощів та випробувань, перемог та поразок, успіхів та розчарувань. Такий шлях судилося пройти людині з великої букви – Зеновію Васильовичу Івашківу.

Добрий спортсмен та ветеран, надзвичайно талановитий організатор та активіст, добрий батько і чоловік, та ще крім того високоінтелектуальна, розумна, порядна, інтелігентна, релігійна людина, чуйний та хороший друг. Таким його охарактеризували усі виступаючі під час урочистого відкриття.

У неділю, 22 березня в спортзалі Стрийської ЗОШ № 9 відбувся регіональний турнір, присвячений світлій пам’яті кандидата у майстри спорту України з настільного тенісу Зеновія Васильовича Івашківа.

Він народився 14 січня 1954 року у м. Стрию. З юнацьких років він захопився музикою, а згодом і настільним тенісом й проніс це захоплення аж до останніх днів свого життя. Після закінчення Стрийської ЗСШ № 10 і Львівського музично-педагогічного училища він вступив до Дрогобицького педагогічного інституту (спеціальність – вчитель музики). Згодом він успішно закінчив Львівську державну консерваторію, за спеціальністю – баяніст-інструментальник.

Трудову кар’єру Зеновій Івашків розпочав у далекому 1973 році вчителем музики в одній із шкіл м. Ізюму, що в Харківській області. У 1975 році, під час служби у лавах Збройних Сил СРСР, він став чемпіоном Далекосхідного військового округу. Пан Зеновій неодноразово був переможцем та призером міських, районних і обласних турнірів як серед дорослих, так і серед ветеранів.

Після служби у лавах Збройних Сил СРСР він працював у Стрийському будинку піонерів, у ЗСШ № 2, викладав у Дрогобицькому педінституті. У 1991 році прийшов працювати у Стрийську гімназію на посаду заступника директора з виховної роботи та вчителя музики. А у 2004 році став директором Стрийської ЗОШ № 9. Його робочий день починався задовго до початку роботи а закінчувався пізніше за усіх. Крім того, Зеновій Івашків протягом багатьох років був регентом церкви святого Якова. За свою трудову діяльність він не обирався депутатом Стрийської міської ради. Слід відзначити, що він був одним із ініціаторів заснування у Стрию тенісного клубу «ТОП-СПІН», де виступав на різноманітних змаганнях захищаючи честь нашого міста та району. У 2012 році він став чемпіоном Львівщини серед депутатів усіх рівнів. На превеликий жаль, після важкої хвороби 12 грудня 2012 року він відійшов від нас у вічність. Світла пам’ять про цю безмежно добру та чуйну людину буде жити у серцях багатьох людей..

Організатором турніру пам’яті Зеновія Івашківа виступили: відділ молоді і спорту Стрийської міської ради та Стрийський тенісний клуб «ТОП-СПІН». У цьому турнірі взяли участь 25 майстрів пінг-понгу зі: Львова, Стрия, Моршина, Дрогобича, Трускавця, Борислава, Стебника, а також з сіл, Сихів та Загірне, що на Стрийщині. На урочистій церемонії відкриття усіх присутніх привітали: депутат Стрийської міської ради Степан Чубко, начальник відділу освіти Стрийської міської ради, дружина Зеновія Івашківа – Світлана Івашків, методист Стрийської ДЮСШ міськво, старійшина спортивного руху Стрия, відмінник фізичної культури СРСР Леонід Вечерік, ветеран спортивного руху Стрия Василь Коханчик заступник головного лікаря Стрийської міської поліклініки Володимир Завгородній, заступник головного редактора газети «Фортуна» Михайло Олійник, голова осередку ветеранів спорту Стрийщини Роман Мазяк, президент Стрийського тенісного клубу «ТОП-СПІН», кмс України Степан Гетманчук, майстер спорту СРСР з настільного тенісу Віктор Торічний, тренер Стрийської ДЮСШ міськво, арбітр національної категорії Ігор Лебідь. Головний суддя – Юрій Поляков. Усі присутні хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять З. В. Івашківа. Після цього головний суддя оголосив програму змагань. Спортивну Стрийщину на цьому турнірі представляли: Юрій Поляков, Степан Гетманчук, Василь Василишин, Євген Ковтанюк, Володимир Завгородний, Леонід Мартинов, Олег Кухарчук, Володимир Лещишин, Віктор Ращупкін, Юрій Лобойко, Роман Буцяк, Володимир Войцицький та Торищак. У результаті жеребкування спортсмени були розподілені на дві вікові групи: до 50 років (13 учасників) та 50 років і старші (12 учасників). Хотів би відзначити, що усі учасники не дивлячись на свій поважний вік продемонстрували високу спортивну майстерність та жагу до перемоги. Боротьба на тенісних столах точилася за кожне залікове очко. За перемогу у грі нараховувалося – 2 очки, за поразку – 1 очко. У результаті цікавих та захоплюючих тенісних поєдинків у молодшій віковій групі пере місце виборов майстер спорту України Олег Фоменко (Дрогобич). Друге та третє місця відповідно посіли кмс України Степан Гудзан (Трускавець) та кмс Укрїни Ярослав Ковалевич (Львів).

У старшій віковій групі у фіналі зустрілись кандидати у майстри спорту України стриянин Юрій Поляков та Леонід Мартинов (с. Сихів). Ця гра була дуже захоплюючою та інтригуючою і закінчилася з рахунком 2:3 на користь менш титулованішого Леоніда Мартинова. Чільну трійку призерів замкнув кмс України Степан Гетманчук (Стрий).

Переможці та призери а також були нагороджені кубками та грамотами. Крім того, усі спортсмени та організатори турніру отримали пам’ятні вимпели, які були виготовлені на поліграфічній фірмі «Укрпол».

Організатори турніру висловлюють слова щирої подяки: генеральному директору поліграфічної фірми «Укрпол» Сергію Ковальчуку, президенту тенісного клубу «ТОП-СПІН» Степану Гетманчуку, директору Стрийської ЗОШ № 9 Любові Кухарчук за допомогу в організації та проведенні цих змагань.

Михайло Олійник. Фото автора.

DSC06300

Опубліковано у теніс. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s