Діти війни

azerb_024_Восьмого травня Україна вперше приєдналась до святкування загальноєвропейського Дня пам‘яті та примирення. Рівно 70 років тому на нашому континенті змовкли вибухи гармат Другої світової війни, в яку було втягнуто понад 60 країн. В ній загинуло більше як 50 мільйонів воєннослужбовців та мирних жителів.

Для нас, українців, які познали усі жахи тих важких днів, сьогодні війна знову нагадала про себе своїм страхіттям. Загарбаний Крим, зруйнований вщент Схід промислового Донбасу. Гіркоти додає той факт, що ці нелюдські вчинки здійснені за активної участі «рідних братів», «найвірніших друзів і сусідів»  – Російською Федерацією з «височайшого повеління» її президента Путіна.

Причина дика і банальна – захист російськомовного населення, тобто саме нас, хто, здебільшого, розмовляє російською і не визначає за мовною ознакою, де росіянин, а де українець. Цей злочин проти країни, яка обрала свій шлях до розквіту і цивілізації, нагадав усьому людству про початок Другої світової, коли лідер нацистів Адольф Гітлер, здійснюючи захоплення Чехословацьких судет,  нападаючи на Польщу, проголошував ті ж слова про захист німецького населення, що проживали у цій країні.

Дев‘ятого травня Російська Федерація урочистостями на Красній Площі Москви сповістила світові про – небачене накопичення потужної  зброї. Інші країни у цей день говорили про мир і злагоду, бажання жити у спокої і добробуті. Радісним цей день можна вважати лише через те, що змовкли гармати і поборений нацизм. А пам’ять про загиблих навертає гіркі сльози. Не можуть приховати їх і ті, хто дивився смерті очі в очі, мужньо виніс усі муки і страждання Другої світової.

… Діти війни. Скільки їх? Ніхто не знає… Знають лише ті, хто зростав без батьків, часом не маючи крихти хліба у роті, теплого ліжка, умов для навчання, занять спортом.

Та не зачерствіли наші серця і через 70 років. Про це засвідчила зустріч організована Національним олімпійським комітетом та Асоціацією ветеранів спорту України. 8 травня. В приміщенні НОК зібрались ветерани спорту і спортивної галузі України, ті, хто із зброєю у руках захищав честь і гідність своєї батьківщини, хто змалку працював на заводах і фабриках, ланах та фермах, хто народився ті страшні часи.

Дітей війни, колишніх спортсменів, працівників фізичної культури і спорту привітав від Національного олімпійського комітету України за дорученням президента, заслуженого майстра спорту, чемпіона Олімпійських ігор, Героя України Сергія Бубки його заступник, дворазовий бронзовий призер Олімпійських ігор з легкої атлетики, заслужений майстер спорту Юрій Тамм. Від  Асоціації ветеранів спорту України до присутніх звернувся президент АВСУ Віктор Ткаченко. Перший заступник Міністра молоді та спорту України  Ігор Гоцул зачитав вітальні слова Міністра І.Жданова.

До загалу присутніх звернулись Ніна Бочарова, Анатолій Усенко, Іван Богдан, Олександр Шапаренко, Олександр Коваль, Ніна Піменова та ін..

Зібрання ветеранів спорту делегувало на покладання квітів до Могили невідомому солдату у Києві Зінаїду Панаріну та Віталія Некрасова.

Довгих вам років, здоров‘я, щастя і радощів, дорогі наші,   ветераниучасники  та діти війни!

І велике спасибі тим установам і організаціям, які гідно оцінюють ваш внесок у рух ветеранів, не чинять супротиву у вашій корисній діяльності, дають можливість доживати свій вік у радісному спілкуванні з однолітками. Ганьба тим, хто намагається відібрати від вас це право.

З думками про майбутнє наші батьки і діди перемагали нацизм. Mи також здолаємо перешкоди до миру і злагоди!

Анатолій Волошин

azerb_009

azerb_056_ azerb_037 azerb_032 azerb_024_

Опубліковано у Історія, Заходи, Привітання, Члени асоціації | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

1 Response to Діти війни

  1. СПАСИБО ЗА ОРГАНИЗАЦИЮ ВСТРЕЧИ ВЕТЕРАНОВ НОК УКРАИНЕ (ЛИЧНО ВАЛЕНТИНЕ ШУЛЬГЕ, АЛЕНЕ ПОХОЛЬЧИК ). АССОЦИАЦИИ ВЕТЕРАНОВ СПОРТА УКРАИНЕ ( В,В,ТКАЧЕНКО) . МИНМОЛОДЬСПОРТ .ВСЕ БЫЛО ОЧЕНЬ ДУШЕВНО

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s