Вітаємо Михайла Хусківадзе з 96-річчям від Дня народження!!!

6 серпня 2015 року Заслужений тренер України та СРСР, нині провідний тренер параолімпійської збірної команди України зі стрільби з лука Михайло КронідовичХусківадзе святкує свій 96-й рік народження!!!

Невичерпної енергії, здоров’я і многая літа, Вам, шановний Михайле Кронідовичу!

Якнайкращі побажання легендарній постаті львівського спорту від колективу управління та спортивної громадськості Львівщини!!!

Довідково:

Михайло Кронідович Хусківадзе народився 6 серпня 1919 р. у місті Омську (Російська Федерація).

Ветеран Великої Вітчизняної війни, офіцер.

Майстер спорту зі стрільби з пістолета, майстер спорту зі стрільби з лука. Чемпіон і призер чемпіонатів України, переможець I Всесоюзних змагань зі стрільби з лука (1962 р.). Член збірних команд колишнього СРСР з кульової стрільби і стрільби з лука.

Заслужений тренер УРСР (1969 р.).

Заслужений тренер СРСР (1974 р.).

Заслужений працівник фізичної культури і спорту України (2000 р.).

В 1960-1970 роках – тренер збірної команди СРСР і старший тренер національної збірної команди України, голова Ради Федерації стрільби з лука України.

Це він, розпочавши з “абетки”, навчив влучно стріляти студентку стоматологічного факультету Львівського медінституту Валентину Ковпан, яка стала першою львівською олімпійською призеркою, здобувши срібну нагороду у Монреалі 1976 року, а потім і неодноразовою чемпіонкою та рекордсменкою світу та Європи. Через його руки пройшли сотні спортсменів – заслужених і просто майстрів спорту, десятки чемпіонів і рекордсменів, заслужених тренерів, що працюють нині по всьому світові.

Михайло Кронідович підготував призерів Олімпійських та Параолімпійських ігор, 18 майстрів спорту міжнародного класу, призерів і рекордсменів Європи та  світу (СРСР та України), більше 70 майстрів спорту. Серед його учнів, окрім ЗМС Валентини Ковпан, майстри спорту міжнародного класу – Ганна Ковбаса, Тетяна Образцова, Ольга Рудковська, Леся Батіг, Раїса редько, Любов Харитонова, Володимир Сидорський, Світлана Салюк, Михайло Загоруйко, Ігор Прокопів, Світлана Салюк, Роман Мацех, Ярослав Гусак, Олена Струк та ін.

Згодом при Львівському медичному інституті Михайло Хусківадзе заснував секцію спортсменів–лучників з обмеженими можливостями, вихованці якої здобули чимало перемог на змаганнях національного, європейського а міжнародного рівнів, а секція стала основою національної збірної України.

З 1989 р. – провідний тренер збірної команди інвалідів-лучників України.

Автор 43 наукових праць, посібника «Спортивна стрільба з лука».

Володар 18 урядових нагород, орденів Червоної зірки (1968 р.) та Богдана Хмельницького (2000 р.), медалі «За трудову доблесть» (1971 р.).

Опубліковано у Привітання. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s