Пам’яті спортсмена, вчителя, друга,чоловіка… Зіновія Івашківа.

DSC08221Настільний теніс

Людина живе, поки її пам’ятають. Життя людини – це довгий шлях, сповнений радощів і смутку, труднощів та випробувань, перемог та поразок, успіхів та розчарувань. Такий шлях судилося пройти людині з великої букви – Зіновію Васильовичу Івашківу. Відмінний спортсмен та ветеран, надзвичайно талановитий організатор та активіст, добрий батько і чоловік, та ще крім того високоінтелектуальна, розумна, порядна, інтелігентна, релігійна людина, чуйний та хороший друг. Таким його охарактеризували усі виступаючі під час урочистого відкриття.

У неділю, 6 березня в спортзалі Стрийської ЗСШ № 9 відбувся регіональний турнір з настільного тенісу, присвячений світлій пам’яті Зіновія Васильовича Івашківа. Він народився 14 січня 1954 року в м. Стрий. З юнацьких років захопився музикою, а згодом і настільним тенісом й проніс це захоплення аж до останніх днів свого життя. Після закінчення Стрийської СШ № 10 і Львівського музично-педагогічного училища він вступив до Дрогобицького педагогічного інституту (спеціальність – вчитель музики). Згодом пан Зіновій успішно закінчив Львівську консерваторію, за спеціальністю – баяніст-інструментальник. Трудову кар’єру Зіновій Івашків розпочав у далекому 1973 році вчителем музики в одній із шкіл м. Ізюм, що в Харківській області. У 1975 році, під час служби у лавах Збройних Сил СРСР став чемпіоном Далекосхідного військового округу з настільного тенісу. Він неодноразово був переможцем та призером міських, районних і обласних турнірів як серед дорослих, так і серед ветеранів. Після служби в армії працював у Стрийському будинку піонерів, у СШ № 2, викладав у Дрогобицькому педінституті. У 1991 році прийшов працювати у Стрийську гімназію на посаду заступника директора з виховної роботи та вчителя музики. А у 2004 році став директором Стрийської ЗОШ № 9. Його робочий день починався задовго до початку роботи а закінчувався пізніше за усіх. Крім того, Зіновій Івашків протягом багатьох років був регентом церкви святого Якова. За свою трудову діяльність він обирався депутатом Стрийської міської ради. Слід відзначити, що Зіновій Івашків був одним із ініціаторів заснування у Стрию тенісного клубу «ТОП-СПІН» виступаючи на різноманітних змаганнях та захищав честь нашого міста та району. У 2012 році він став чемпіоном Львівщини серед депутатів усіх рівнів. На превеликий жаль, після важкої хвороби 12 грудня 2012 року він відійшов від нас у вічність. Світла пам’ять про цю безмежно добру та чуйну людину буде жити у серцях багатьох людей…

Організатором цьогорічного турніру виступив Стрийський тенісний клуб «ТОП-СПІН» при підтримці відділу молоді та спорту Стрийської міської ради. У цьому турнірі взяли участь 27 майстрів пінг-понгу зі: Львова, Стрия, Дрогобича, Трускавця, Борислава та сіл Стрийщини – Лисовичі, Сихів та Загірне. На урочистій церемонії відкриття усіх учасників та гостей привітали: заступник міського голови Стрия Роман Волинець, начальник відділу молоді та спорту Стрийського міськвиконкому Оксана Лесишин, президент Стрийського тенісного клубу “ТОП-СПІН” Степан Гетманчук, дружина Зеновія Івашківа – Світлана Івашків, заступник головного лікаря Стрийської поліклініки Володимир Завгородній, заступник головного редактора газети «Фортуна» Михайло Олійник, голова осередку ветеранів спорту Стрийщини Роман Мазяк а також ветерани настільного тенісу Стрия – Віктор Торічний, Ігор Лебідь, Степан Чубко, Юрій Поляков та інші. Головний суддя змагань – Юрій Поляков. Усі присутні хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять З. В. Івашківа. Далі головний суддя оголосив програму змагань. Спортивну Стрийщину на цьому турнірі представляли: Юрій Поляков, Степан Гетманчук, Володимир Завгородній, Тарас Торищак, Юрій Заплатинський, Леонід Мартинов, Іван Бучацький, Олег Кухарчук, Ярема Ващак, Роман Буцяк та Віктор Войцицкий. У результаті жеребкування спортсмени були розподілені на дві вікові групи: 40-50 років (13 учасників) та 51 рік і старші (14 учасників). Хотів би відзначити, що усі учасники не дивлячись на свій поважний вік продемонстрували високу спортивну майстерність. Боротьба на тенісних столах точилася за кожне залікове очко. У результаті цікавих та захоплюючих тенісних поєдинків у молодшій віковій групі весь п’єдестал посіли дрогобицькі тенісисти. Титул переможця виборов майстер спорту Олег Фоменко, друге та третє місця відповідно посіли, кандидати у майстри спорту (кмс) Іван Піцко та Олег Мартиненко.

У старшому фіналі тріумфував кмс Роман Мазур (Дрогобич). Друге місце посів кмс Ярослав Ковалевич (Львів), третє – кмс Степан Гетманчук (Стрий). Переможці та призери були нагороджені кубками та грамотами. Також Роман Мазяк нагородив книгою та грамотою Асоціації ветеранів спорту Львівщини найстаршого гравця турніру 61-річного стриянина Ярему Ващака. Крім того, усі спортсмени отримали з рук організаторів пам’ятні вимпели, які були виготовлені на поліграфічній фірмі «Укрпол» (генеральний директор – Сергій Ковальчук).

На згадку про цей турнір організатори та усі учасники турніру зробили пам’ятне фото.

Михайло Олійник. Фото автора.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

DSC08201

Опубліковано у Змагання ветеранів, теніс. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s