Ось він – 2016 рік, рік літньої Олімпіади.

Наші– українські – спортсмени готові до, можливо, найважливішого старту в їх житті.

Олімпійські призери назавжди залишаються в наших серцях, в серцях вболівальників, суддів, тренерів і, звичайно, інших спортсменів.  Олімпійські ігри, це час, коли вся країна затамовуючи подих дивиться на виступ свого фаворита. Це час, коли усі обєднуються в один-єдиний  організм і вболівають за наших улюбленців. Це час переживань, час змін, час радощів і гордості.

Україна багата спортивними талантами. Вже багато наших спортсменів посіло призові місця на Олімпійських іграх. Багато і українських спортсменів, що перемагали на Олімпіаді в складі СРСР. Саме про них ви довідаєтесь з цієї статті.

«Хто не пам’ятає свого минулого, немає й майбутнього…»

Перші Олімпійські ігри, на яких спортсмени СРСР брали участь, були XV Олімпійські ігри 1952р., що відбувалися у місті Хельсінкі, що в Фінляндії. Загалом радянські спортсмени завоювали 22 золоті нагороди.  Серед них 10 золотих медалей пяти українців.  

Пункін Яків – став першим в розділі греко-римська бородьба, а саме в напівлегкій вазі.

Бочарова Ніна – спортивна гімнастка – посіла одразу два перших місця: в командному заліку та у виконанні вправ на колоді.

Гороховска Марія, що була в одній команді з Ніною, також виборола дві золоті медалі: в командному заліку та в абсолютній першості.

Леонкін Дмитро і Чукарін Віктор, що також були спортивними гімнастами, вибороли перше місце в командному заліку, а сам Віктор, усього завоював  чотири золоті медалі разом з цією: в абсолютній першості, у вправах на коні та в опорному стрибку. Цікавим залишається той факт, що Віктор під час Великої Вітчизняної війни воював на фронті, був поранений, потрапив у полон. Пройшов безліч військових таборів і дивом залишився живий. Повернувшись додому, мати впізнала сина лише за шрамом на голові, він був повністю виснажений і важив 40 кг!

Серед 30 срібних медалей завойованих збірною командою СРСР – 9 належать українцям. Гороховска Марія, яку ми вже відзначили в цій статті, посіла ще пять срібних нагород, а саме у  виконанні вільних вправ, вправ на колоді, у вправах на різнорівневих брусах, в опорному стрибку та у групових вправах з предметом. У цій же команді, була і Бочарова Ніна, що виборола, крім цієї, ще одну срібну медаль: в абсолютній першості. Чукарін Віктор, якого ми також згадували раніше, завоював ще дві срібні медалі: у вправах на кільцях і вправах на паралельних брусах.

Новак Григорій посів друге місце у розділі важка атлетика, у вазі 82,5-90 кг.

Думбадзе Ніна  стала бронзовою призеркою у розділі легкої атлетики, в дисципліні – метання диску.

Що ж, це були всі українські призери Олімпійських ігор 1952 року у Хельсінкі. Нехай їх перемоги і досягнення залишаться у нашій пам’яті. А ми поки що зупинимось, щоб побажати успіхів нашим нинішнім спортсменам.

У цьому році, усі збірні команди України, надзвичайно сильні і готові до нових перемог. А нам – вболівальникам – залишається, тільки вірити в них. Тож мені б хотілося сказати нашим фаворитам, те, що на думці в багатьох з нас: «Ми – з вами, душею і серцем! Ми віримо в вас! Ви – наша гордість! Тож, зробімо це разом!»

тор: Поліна Кондаурова

Опубліковано у Історія. Додати до закладок постійне посилання.

2 Responses to Ось він – 2016 рік, рік літньої Олімпіади.

  1. ДУШЕВНЫЕ ПОЖЕЛАНИЯ ПРИСОЕДИНЯЮСЬ

  2. Georgiu Samkov коментує:

    Ветерани спорту Вінниччины приєднуються до цих побажань. Вдалих і яскравих перемог нашим Олимпійцям!

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s