Львівська обласна школа вищої спортивної майстерності відзначила 70-річний ювілей

%d1%881Святково й урочисто колектив Львівської обласної школи вищої спортивної майстерності відзначив 70-річчя від дня заснування одного з найкращих в державі закладів підготовки спортсменів високого класу.

Привітати тренерський колектив, вихованців та теперішніх спортсменів ШВСМ прийшли голова львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка; голова постійної комісії з питань охорони здоров’я, материнства, соціального захисту, молодіжної політики, фізичної культури та спорту Львівської обласної ради Михайло Гичка; учасник АТО, майстер спорту з веслування на байдарках і каное Дмитро Баховський; голова громадської ради при Львівській обласній державній адміністрації Степан Середа; гість з Івано-Франківщини, директор тамтешньої ШВСМ Ігор Шкоропаняк; начальник головного управління державної казначейської служби України у Львівській області, один з провідних веслярів ШВСМ та Львівщини свого часу, призер юнацького чемпіонату СРСР, майстер спорту з веслування на байдарках і каное Петро Могиляк; начальник управління фізичної культури та спорту Львівської обласної державної адміністрації, перший заступник голови відділення НОК України у Львівській області Юрій Майборода; директор Львівського училища фізичної культури Степна Родак, проректор Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Володимир Левків; керівники обласних федерацій з видів спорту, обласних організацій фізкультурно-спортивних товариств, ветерани ШВСМ й представники мас-медіа.

Хвилиною мовчання було вшановано новітніх Героїв, серед яких є представники спорту, а також ветеранів тренерської праці й спортсменів ШВСМ, які відійшли у засвіти.

Особливі оплески лунали для присутніх уславлених олімпійців Львівщини – вихованців ШВСМ різних років, серед яких: бронзовий призер Ріо-2016 Тарас Міщук (веслування на байдарках і каное); Ігор Шимечко (важка атлетика); Юлія Коростильова (стрільба кульова); Роман Бундз (веслування на байдарках і каное); Оксана Ващук, Оксана Гергель (боротьба вільна); Андрій Федечко (сучасне п’ятиборство) Віктор Курченко, Катерина Палеха, Маркіян Івашко, Вероніка Марченко (стрільба з лука).

При цьому велику групу фахівців та працівників було відзначено Почесними грамотами Львівської облдержадміністрації та облради; Мінмолодьспорту, НОК України та інших суб’єктів фізкультурно-спортивного руху,з поміж яких Заслужені тренери України Марія Гавелко, Андрій Пістун, Ярослав Мартинюк, Сергій Коростильов; Володимир Софієнко, Валерій Романенков, Роман Семенишин, Сергій Тюртюбек та інші.

Начальник обласного управління фізичної культури та спорту зачитав вітального листа Міністерства молоді та спорту України зі слова подяки тренерському колективу та спортсменам Львівської ШВСМ. “Тільки за часи Незалежності України школа підготувала 2-ох Олімпійських чемпіонів та 45 призерів, а 49 спортсменів стали учасниками літніх та зимових Олімпійських Ігор! Віримо, що традиції, які склалися, будуть продовжуватися у прагненні спортсменів примножувати спортивну славу, в бажанні колективу втілювати в реальність свої задуми у сприянні гармонійного розвитку вихованців та підготовці спортсменів високого класу, спроможних досягти високих результатів на міжнародних змаганнях на славу спорту та України!” – йдеться у вітальному листі.

Теплі слова лунали й для ветеранів тренерської праці Івану Василишину, Мирославу Герцику, Віктору Кононенку, Олександру Зімбі, Зеновію Джалі, Вірі Федоренко, Леоніду Іванову, Богдану Савяку та ін.

Вітальні виступи, спогади й дружнє спілкування доповнювали мистецькі виступи Заслуженого артиста України Мар’яна Шуневича та «Театру спорту» Львівського державного університету фізичної культури.

 

Довідка:

В Україні функціонує 34 школи вищої спортивної майстерності (ШВСМ), з яких 2 мають статус державних, 3 школи центральних рад фізкультурно-спортивних товариств «Україна», «Спартак» та «Колос», інші у статусі обласних. У таких закладах культивується 50 олімпійських видів спорту та удосконалюють свою спортивну майстерність понад 7 тисяч спортсменів високого класу.

Львівська обласна школа вищої спортивної майстерності знаходиться в сфері діяльності Міністерства молоді та спорту України й підпорядковується управлінню фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації.

За підсумками діяльності шкіл вищої спортивної майстерності у 2015 році й відповідно до наказу Міністерства молоді та спорту України Львівська ШВСМ посіла третє місце. Відповідно до загальноукраїнського рейтингу 2015 року перше місце посіла Харківська обласна ШВСМ (111 427,25 очок); друге місце – Дніпропетровська (88 279,25 очок), третє місце – Львівська (87 021,74 очок). При цьому варто зауважити, що такий результат Львівська ШВСМ досягла завдяки діяльності 14 відділень з видів спорту та загальній чисельності вихованців – 231 спортсмен (для порівняння в Харкові функціонують 28 відділень і тренуються 504 спортсмени, в Дніпропетровську – 18 відділень та 404 спортсмени).

Сьогодні у Львіській обласній ШВСМ працюють 50 тренерів, з яких 35 – Заслужених тренерів України, 7 – Заслужені працівники фізичної культури та спорту, 15 тренерів львівської ШВСМ працюють в складах національних збірних команд України з олімпійських видів спорту.

На теперішній час в школі вдосконалюють свою майстерність 221 спортсмен, з яких – 12 Заслужених майстрів спорту, 39 – майстрів спорту міжнародного класу, 122 – майстрів спорту України, 48 – кандидатів у майстри спорту.

%d1%882

%d1%883 %d1%88%d0%ba1 %d1%8819 %d1%8816 %d1%8814 %d1%8813 %d1%8812 %d1%8810 %d1%889 %d1%888 %d1%887 %d1%886 %d1%884

Опубліковано у Члени асоціації. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s