Визначилися лауреати ХIІІ шахового фестивалю пам’яті Михайла Василишина

У період з 3 до 11 грудня 2016 року у Львові тривав ХІІІ відкритий шаховий фестиваль, присвячений пам’яті видатного організатора фізкультурно-спортивного руху Львівщини останніх десятиліть минулого століття Михайла Павловича Василишина.

Серед організаторів турніру: управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації, обласна організація ФСТ «Україна», ЛНУ ім. І. Франка, НУ «Львівська Політехніка», Львівська обласна федерація шахів. Головний суддя змагань – міжнародний арбітр ФІДЕ Артем Хрипач (м. Львів), заступник головного судді змагань – міжнародний арбітр ФІДЕ Володимир Грабінський (м. Львів), суддя організатор – міжнародний гросмейстер Юрій Вовк (м. Львів).

Змагання відбувалися в корпусі Львівського національного університету імені І.Франка по вул. Герцена, 7.

Згідно програми в межах фестивалю відбулися два турніри:

– коловий турнір з можливістю виконання нормативу міжнародного майстра серед чоловіків, де змагалися 10 спортсменів. Перемогу тут виборов львів’янин Олег Терлецький з результатом 6 очок з 9 можливих. Йому єдиному вдалося виконати норматив міжнародного майстра. Друге-третє місця, набравши по п’ять з половиною очок поділили двоє учасників з Польші – Каміл Пліхта та Аркадіуш Скавінський. Пів-очка їм обидвом забракло до виконання бажаного нормативу. Це вирішилося в рекордній за тривалістю партії останнього туру, яку закінчили аж після 149 ходів та понад шести годин гри, де Каміл Пліхта, який приїхав до Львова з Колобжега, не зміг перемогти свого співвітчизника.

– коловий турнір з можливістю виконання нормативу кандидата в майстри спорту України серед чоловіків, де змагалися 12 спортсменів. В цих випробуваннях шість юних першорозрядників складали іспит досвідченим кандидатам у майстри спорту з шахів й намагалися виконати цей норматив. При цьому переміг досвід Ігоря Дідуха зі Львова. Друге місце у Владислава Колпакова, третє у Вадима Ковальського. Одинадцятирічні Роман Дмитрів і Ігор Федак були найближчими до трійки призерів і показали кращий результат з поміж юнаків.

Довідково

Михайло Василишин (11 квітня 1938 – 26 грудня 2002) – майстер спорту з вільної боротьби, Заслужений працівник фізичної культури України (1998), свого часу голова Львівського обласного спортивного комітету, багаторічний очільник обласної організації ФСТ «Україна», перший заступник голови відділення НОК України у Львівській області.

Він мав чимало друзів і колег, які його щиро любили й пам’ятають дотепер. В його честь щороку проводиться міжнародний шаховий турнір – Меморіал Михайла Василишина, як переконливий аргумент людської пам’яті про цю людину.

Опубліковано у шахи. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s