Максібаскетбольный клуб МБК “AMIGO” м. Миколаїв

15202698_421280174662483_7653525627868864563_nМаксібаскетбольный клуб МБК “AMIGO” почала діяльність як громадська організація з 1993 року з метою популяризації здорового способу життя і продовження життя ветеранів в баскетболі. Команди клубу – призери та чемпіони Світу та Європи за версією ФІМБА, чемпіонатів та Спартакіад України, починаючи з 1993 року. Учасники більшості турнірів, присвячених пам’яті видатних гравців і популяризаторів баскетболу в Україні.
Вже більше двадцяти років максібаскетбольный клуб “AMICO” щорічно приймає в Миколаєві учасників двох турнірів. Перший з цих двох турнірів присвячений світлої пам’яті ректора МКІ професора Михайла Александрова – вченого-кораблебудівника, музиканта, художника, спортсмена і популяризатора баскетболу в Миколаєві. Він був засновником баскетбольної команди МКІ, успішно виступала у вищій лізі СРСР. Другий турнір присвячений пам’яті майстра спорту Олега Берестнєва, одного з найяскравіших гравців миколаївського баскетболу доброго і чудової людини.
Команди різних вікових категорій, відомі під назвою “AMIGO”, беруть участь у різних міжнародних змаганнях. Чимала заслуга в цьому засновника і президента ліцензованого ФІМБА Миколаївського МБК “AMICO”, повноважного представника FIMBA в Україні, доктора технічних наук, професора Юрія Жукова.
В рамках ФІМБА гравці МБК «АМІКО» брали участь в чемпіонатах Світу і Європи, починаючи зі Словенії (Любляна-2001) до Ігор Ліги Чемпіонів і Чемпіонату Європи ФІМБА-2016 . В музеї клубу «AMICO» виставлені кубки, медалі від бронзових до золотих, завойовані нашими гравцями на змаганнях вищого рівня.

На останніх Чемпіонаті Світу в Орландо-2015 (США) та Чемпіонаті Європи в Нові Саді-2016 (Сербія) у віковій категорії 60+ Україну представляли команди, складена в основному з гравців МБК «АМІКО» (Миколаїв). Одвічні суперники, граючи один проти одного на чемпіонатах України, різних внутрішніх турнірах, гравці «AMICO» та інших клубів на чемпіонатах Світу і Європи об’єднуються і виступають однією командою в різних вікових категоріях більше 10 років і вельми успішно – бронзові медалі на ЧЄ: в Афінах 2002 рік, Песарро – 2008, Каунас – 2012; срібні медалі на ЧЄ в Каунасі – 2012; золоті медалі на ЧЄ в Остраві – 2014 і золоті медалі на ЧС в Салоніках – 2013. Всіх цих людей з різними поглядами на життя, різних професій, об’єднав Його Величність БАСКЕТБОЛ.

В рамках меморіального турніру АМІКО традиційно проводяться фінальні матчі Ігор Корабелів – випускників, співробітників та студентів Національного університету кораблебудування (НУК) імені адмірала Макарова (раніше іменувався Миколаївський кораблебудівний інститут імені адмірала С. О. Макарова).

У жовтні 2011 року ініціативна група дівчат, колишніх спортсменок-баскетболісток зібралася в спортивному комплексі Університету фізичної культури і спорту на першу гру з командою майстрів ТІМ-СКУФ (президент і тренер клубу олімпійська чемпіонка Марина Ткаченко). Ця зустріч виявилася знаковою і стала днем народження жіночого баскетбольного клубу «Ледіс-Легіон». У складі команди кандидати в майстри спорту, майстри спорту, майстри спорту міжнародного класу, заслужені майстри спорту: М. Ткаченко, Л. Назаренко, Тобто Вергун, В. Пивоварова, Тобто Оберемко, Т. Мовчан, Н.Ісаченко, Л. Здоренко, С. Бережна, Н.Діхтяр та ін. В клубі тренуються до 50 чоловік Створені команди ветеранів від 30+ 50+. Вигравши кілька престижних українських та міжнародних турнірів команда LL-40+ в 2012 взяла участь у Чемпіонаті Європи в Каунасі. Дебют можна вважати успішним – 4 місце. ЧС в Салоніках – 2013 закінчився тріумфом – LL-30+ – чемпіони! На ЧЄ в Остраві – 2014 клуб виставив дві команди: LL-35+ 45+ – срібні медалі! Бомбардири команд показали чудовий результат: І. Цекова – 97 очок, Тобто Вергун – 76 і В. Пивоварова – 53; у 45+ Маковкина – 84, Т. Мовчан – 77 і Є. Сапчук – 75 – це показник потужного потенціалу команди. Перед поїздкою на ЧС в Орландо LL-30+ прийняли участь у FIMBA World League ZADAR – 2015 – вигравши усі ігри LL-30+ стали ЧЕМПІОНАМИ. Олена Тетерук показала гросмейстерскую гру – 104 очки! Хочеться відзначити дебют Олени Жукової: відкрила рахунок як очками так і першим фолів, але найголовніше – у Миколаєві тепер є срібна медаль з ЧЕ Острава – 2014, золота медаль FIMBA World League ZADAR – 2015, золото і срібло з ЧС Орландо–2015 і Нові Сад -2016.

ЮРІЙ ЖУКОВ

Опубліковано у Баскетбол. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s