Пам’яті Бориса Мельника

заслуженого майстра спорту з кульової стрільби,
срібного призера Олімпійських ігор, рекордсмена світу

Пройшов один рік, як 17.11.2016 року в м. Петах–Тиква, Ізраїль перестало битись
серце і відійшов у вічність Мельник Борис Петрович – заслужений майстер спорт з кульової стрільби.

Народився Б.П.Мельник 02.02.1945 р.н. у смт. Літин, Вінницької області. Навчаючись у Літинській середній школі любов до занять спортом, особливо стрільбою, йому прищепив вчитель фізкультури Кельнер Юхим Юхимович.

Після школи навчався у Вінницькому будівельному технікумі і продовжував займатись кульовою стрільбою у тирі Вінницького обласного спортивно-стрілецького клубу ДТСАФ. Його перший тренер, гвинтівочник, Дон Овсійович Вінер, підготував Бориса до його першої високої спортивної сходинки – він виконав норматив майстра спорту СРСР. Далі служба в армії і багато нових спортивних досягнень. Він стає видатним стрілоком з армійської, бойової крупнокаліберної, малокаліберної і пневматичної гвинтівки.

Далі його тренером був Дмитро Вікторович Бобрун – заслужений майстер спорту, заслужений тренер СРСР і України. Наступні досягнення Бориса Мельника – чемпіон Європи зі стрільби з армійської гвинтівки – 3х20 пострілів (566 очок) і у 1972 р. з пневматичної гвинтівки (385 очок).
Дворазовий чемпіон світу у командних змагання (1970 р.). Шестиразовий чемпіон Європи (1969 – 1973 рр. Срібний призер XX Олімпійських ігор 1972 р. у Мюнхені. Семиразовий срібний призер чемпіонатів світу 1970 і 1974 рр. Срібний призер чемпіонатів Європи 1969, 1971 рр. Багаторазовий чемпіон СРСР і України 1968, 1970-1974 рр. Рекордсмен світу з армійської гвинтівки – 566 очок.
Вінницька обласна федерація стрільби започаткувала і в 19-23 жовтня 2017 року у
м. Вінниці провела 1-й Меморіал пам’яті Бориса Мельника. У змаганнях прийняли участь 19 команд з України і одна з республіки Молдова. На урочистому відкритті учасників вітала двоюрідна сестра Бориса Петровича – Раїса Любарська і свій привіт передав з Ізраїлю син – Петро Борисович Мельник. Для учасників меморіалу були виготовлені яскраві плакати, фото календарі, для переможців і призерів – дипломи і медалі. У соціальній мережі Fasebook на сторінці «Дядя Жора вкубі» 02.11.2017 розміщено більше 30-ти цікавих фотоматеріалів.

Георгій Самков

Опубліковано у Члени асоціації. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s