70 років – це не вирок!

На початку квітня цього року в місті Дніпро в чудовому спортивному комплексі Українського державного хіміко-технологічного університету відбулися вже традиційні змагання з вільної та греко-римської боротьби, де спортсмени, яким виповнилося більш ніж 70 років, демонстрували майстер-клас початківцям зі спортивного довголіття, високого рівня технічної підготовленості, поваги до суперника і організаторів.

5-7 квітня відбулися одночасно VIII  Всеукраїнський турнір з вільної боротьби серед юнаків 2003-2004 року народження присвячений пам’яті  ветеранів боротьби   Дніпропетровщини та  Кубок України  з  греко-римської  та  вільної  боротьби серед ветеранів.

Змагання відкрили почесні гості: заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації  Батура  Дмитро Ігоревич, президент Спортивного клубу «Ведмідь» Василенко Євген, президент Спортивного клубу «Дзюдо-80» Луценко Лев, заступник президента Асоціації ветеранів спорту Дніпропетровщини Чесноков Євген Геннадійович та головний суддя змагань, директор Дніпровської ДЮСШ №13 Павленко Валерій Іванович.  Під час урочистого відкриття змагань були вручені подяки і грамоти організаторам заходу від Асоціації спортивної боротьби України, Асоціації ветеранів спорту України за розвиток спортивного руху серед ветеранів в регіоні. Вручення проводив відповідальний за розвиток вільної та греко-римської боротьби серед ветеранів України, заслужений тренер України, доктор педагогічних наук  Сослан Адирхаєв.

Змагання ветеранів зібрало 100 спортсменів з 15 регіонів України. Майже з окупованого Луганська, пробираючись через  кордонні перешкоди, приїхав на змагання багаторазовий призер чемпіонатів світу з греко-римської боротьби Володимир Зубченко, якому в цьому році виповнюється 76 років.

В перший день змагань (6 квітня) першість серед ветеранів виборювали з греко-римського стилю.  Переможцями в своїх вагових категоріях і дивізіонах стали: Кийко Сергій, Небрат Антон, Мельник Ігор, Оглоблін Володимир, Сиротенко Андрій, Назаров Сергій, Назаренко Віктор, Ковтун Борис, Синицький Петро, Волонець Володимир, Войтих Іван, Чорний Євген, Михайлюк Василь і Зак Семен – всі з Дніпропетровщини; Лисовенко Станіслав, Лисовенко Володимир, Кваша Олексій з Полтавщини;  Іваницький Ігор, Яценко Роман, Асхабов Осман з Київщини;  Косінцев Олександр, Леуський Ігор з Харківщини; Душкевич Владислав з Чернівецької області; Приходько Валерій з Чернігівщини; Ратушняк Сергій і Склярук Василь з Вінниччини; Качур Олександр з Миколаївщини; Мозолюк Олександр з Хмельниччини; Тоарка Євген, Георгієв Георгій з Одещини; Нилипюк Михайло з Волинщини; Кордос Вадим з Запорізької області.

На другий день (7 квітня) ветерани виборювали першість з вільної боротьби.  Переможцями в своїх вагових категоріях і дивізіонах стали:  Небрат Антон, Мельник Ігор, Сиротенко Андрій, Назаров Сергій, Назаренко Віктор, Ковтун Борис, Глушич Олег, Синицький Петро, Волонець Володимир, Войтих Іван, Чорний Євген, Михайлюк Василь і Зак Семен всі з Дніпропетровщини; Ільченко Володимир, Кваша Олексій з Полтавщини;  Іваницький Ігор, Яценко Роман, Асхабов Осман з Київщини;  Косінцев Олександр, Леуський Ігор з Харківщини; Венкель Віталій з Чернівецької області; Приходько Валерій з Чернігівщини; Ратушняк Сергій і Склярук Василь з Вінниччини; Качур Олександр з Миколаївщини; Мозолюк Олександр з Хмельниччини; Типа Анатолій, Тоарка Євген і Георгієв Георгій з Одещини;  Даніелян Каджик і  Нилипюк Михайло з Волинщини; Кордос Вадим з Запорізької області.

Переможці змагань в особистому заліку були нагороджені медалями та дипломами. В командному заліку переможці були нагороджені кубками. Загальнокомандні місця розподілилися як в вільної так і в греко-римської  боротьбі наступним чином: 1. Дніпропетровська обл.; 2. Полтавська обл.;          3. Одеська обл.; 4. Волинська обл.; 5. Київська обл.; 6. Чернівецька обл.;           7-8. Харківська обл., Винницька обл.; 9. м. Київ; 10-12. Запорізька обл., Миколаївська обл., Хмельницька обл. 13. Луганська обл.; 14-15. Донецька обл., Чернігівська обл.

Асоціація ветеранів спорту України заснувала заохочувальні кубки в номінаціях «Кращий спортсмен» та «За спортивне довголіття». Кращим спортсменом Кубку України серед ветеранів з греко-римської боротьби став Асхабов Осман з Київщини. Він став переможцем в обох видах боротьби, продемонстрував добру техніку, упевненість, а також, бере активну участь у розвитку ветеранського руху в Україні.

В вільної боротьбі кращим спортсменом визнано Зака Семена (69 років) з Дніпропетровщини. Він в дуже напруженій сутичці, програючи за одну хвилину до завершення схватки 2 бали Зубченко Володимиру (76 років), виконав складний технічний прийом – кидок прогином – на 4 бали і став переможцем в своїй ваговій категорії.

Переможцями в номінації «За спортивне довголіття» стали Володимир Зубченко з Луганська та  Вовчук Василь з Дніпропетровщини, яким в цьому році виповнюється 76 років.

Всі ці події відбувалися на очах молодих, талановитих борців, які на сусідньому килимі також виборювали медалі, але в вільний час уважно слідкували за змаганнями ветеранів, таким чином навчаючись філософії боротьби.

Завершилися змагання загальним фото і дружньою вечерею.

Всі учасники змагань висловлюють велику подяку організаторам змагань Павленко Валерію, Олександру Петровському, Іваніловій Яні, Пірогу Анатолію, Василенко Євгену, Луценко Льву, Ібрагимову Фірузу, а також Міністерству молоді та спорту України, Асоціації ветеранів спорту України, Асоціації спортивної боротьби України та Федерації греко-римської боротьби України за підтримку розвитку спортивного руху серед ветеранів.

 

Відповідальний за розвиток вільної та греко-римської боротьби серед ветеранів України, заслужений тренер України, доктор педагогічних наук  Сослан Адирхаєв.

Опубліковано у боротьба. Додати до закладок постійне посилання.

1 Response to 70 років – це не вирок!

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s