Волейбол. Турнір пам”яті – 2018

Не старіють душею ветерани

Згідно досліджень Міжнародного олімпійського комітету в Лозані (Швейцарія гра волейбол за своєю популярністю займає третє місце в світі поступаючись тільки футболу та автомобільним перегонам «Формула-1». І це не дивно, бо в волейбол можна грати не тільки на професійному рівні в закритих спортзалах чи спеціальних відкритих майданчиках, а і на аматорському рівні, на пляжах, на уікендах, на спортивних базах та в дитячих таборах.

Окрему нішу тут в світі займає ветеранський волейбол, де проводяться безліч організованих змагань в різних країнах. Зокрема і в Україні щороку відбувається під егідою Асоціації ветеранів волейболу України (АВВУ) понад 40 різноманітних турнірів різної спрямованості, що охоплюють широкий віковий спектр учасників.

Ветерани волейболу

Хворі, лисі, сиві,

А виходять на майданчик

Стають всі щасливі.

Ветерани волейболу

У турнірах грають.

А про тих, хто вже не з ними

Завжди пам’ятають.

Ось 18-19 травня 2018 року в Києві на базі спортивно-оздоровчого комплексу Національного транспортного університету (НТУ) було проведено вже III Відкритий турнір пам’яті ветеранів волейболу м. Києва. Для участі в змаганнях були запрошені виключно чоловічі команди ветеранів волейболу з  м. Києва та інших міст у вікових категоріях 60, 65 і 80 років.

На параді відкриття турніру учасників змагань привітали олімпійський чемпіон з волейболу в Мехіко 1968 року, заслужений майстер спорту В. Іванов, президент Європейської асоціації ветеранів волейболу, заслужений працівник фізичної культури і спорту України, заслужений тренер України В. Федюшин, ветеран волейболу В. Невмержицький. Капітани команд підняли державний прапор, було виконано гімн України.

У номінації 60+ заявки на участь зареєстрували три команди з Києва – «Аеропорт «Київ», МНТУ, ВК «Армія» та колективи з Білої Церкви, Полтави і Запоріжжя. Згідно жеребкування команди були попередньо розбиті на дві підгрупи з проведенням ігор за круговою системою. Потім відбулися стикові зустрічі згідно досягнутих результатів. Перемігши у фінальній зустрічі перше місце здобув київський колектив «Аеропорт «Київ» (капітан-організатор В. Соляник).

В групі команд віком 65+ першість виборювали також шість команд. Це київські колективи «Кадет-65», КПІ-65, «Оболонь-65» та команди «Запоріжжя-65», Біла Церква та Полтава-65+. Аналогічним чином були попередньо визначені дві підгрупи в них, проведені матчі, за результатами яких відбулись стикові зустрічі. У фінальній зустрічі перемогу святкував колектив «Запоріжжя-65» (капітан команди – В. Чередніченко).

Деякою родзинкою турніру стала участь в змаганнях ветеранів волейболу, які здолали 80-річний рубіж, що відбулось вперше в Україні. На жаль, через певні обставини до Києва не прибула команда «Львів-80» створена  в спортклубі ПАТ «Львівський хімічний комбінат» за ініціативи генерального директора А. Бобришева. З цих причин першість виборювали тільки дві київські команди «Кадет-80» та збірна викладачів міста Києва. В результаті очної зустрічі з рахунком 2:0 переможцем став колектив «Кадет-80» (капітан команди – В. Гурнак).

Спеціальним рішенням оргкомітет визначив по одному кращому гравцю в кожній окремі віковій групі. Ними стали у номінації 60+ гравець П. Воронков з київської команди «Аеропорт «Київ»,, , у віковій категорії 65+ учасник команди «Запоріжжя-65» В. Гаращенко, і серед найстарших ветеранів А. Мочоний з київської команди «Кадет-80». Усім їм були вручені призи-кубки від Асоціації ветеранів спорту України.

Переможці всіх вікових категорій отримали красиві кубки, виготовлені до цих змагань, а всі члени команд призерів нагороджені відповідними пам’ятними медалями. Відмінно впоралась зі своїми складними завданнями суддівська бригада (головний суддя В. Агєєв, відповідальний секретар О. Шавернєва).

Справа в тому, що змагання проходили на відкритому повітрі, але час від часу налітала сильна злива і матчі терміново переносились під дах спортзалу спортивно-оздоровчого комплексу НТУ.

Слід відмітити велику роботу виконану при підготовці та проведенні турніру відомим волейбольним функціонером з міста Києва Т. Одінцовою, старшими викладачами кафедри фізичного виховання НТУ Я. Назаровим і О. Зотовим, завідуючою кафедри фізвиховання НТУ, заслуженим майстром спорту М.П. Кіркевич (колишнім гравцем збірної СРСР по гандболу під орудою легендарного тренера І. Турчина, олімпійською чемпіонкою в Монреалі 1976 р. М. Літошенко). Всебічну допомогу в проведенні турніру пам’яті ветеранів волейболу надавалась керівництвом Національного транспортного університету.

Протягом двох змагальних днів медичне забезпечення здійснювали медпрацівники з НТУ А. Музиченко і Л. Бігус, адже загальна кількість учасників перевищила 120 осіб.

Завершився турнір вже традиційними поминальними діями в кафе «Кадет» на території головного корпусу Національного транспортного університету.

На мій погляд заслуговує на увагу запрошення і присутність на турнірі пам’яті ветеранів волейболу їх дітей, онуків, родичів, знайомих.

До нових зустрічей – бажали ветерани один одному.

В.М. Гурнак –  капітан команди «Кадет-80», доктор економічних наук, професор кафедри транспортного права і логістики Національного транспортного університету, член Національної спілки журналістів України

Опубліковано у волейбол. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s