І знову про ветеранський рух…

« Не старіють душею ветерани»  – щоразу вітає такими словами аксакалів спортивної спільноти   директор «Спорту для всіх » управління спорту Львівщини  Климович В.

І ця фраза надихає та й зобов`язує  солідних людей не зупинятися, не опускати руки а знову і знову  йти до нових перемог, звершень, відкривати для себе  нові горизонти,  вести за собою  тих, хто любить життя. Не  так дуже й далекий – 2007 рік. Після чергового тренування у Львівському парку ім.Б.Хмельницького  група ветеранів спорту  прийняли рішення  про  створення  своєї громадської  організації.

Так виникла Громадська організація «Львівська обласна спілка ветеранів спорту «Фенікс» де головою була обрана Левчичова Тамара Василівна –   учасник Великої Вітчизняної Війни,майстер спорту СРСР, 12-ти разова чемпіонка України , суддя всесоюзної  категорії  по спортивним видам з легкої атлетики.

На початку своєї діяльності в організації було лише 25 осіб, але поступово приєднувалися все нові  бажаючі, які запалювалися дієвістю, рухом,  активним, нестримним  потягом не тільки до занять спортом, але й до нового відкриття для себе світу, в якому  вирує життя Карпати, Говерла –  і тільки від одного цього співзвуччя слів – і вже  памороччиться голова, а якщо тобі 86 – Орач Борис Григорович легендарна особистість нашого часу  30 квітня 2007 року долає вершину Карпат Говерлу в оточенні  таких самих сподвижників  спортивного способу життя, де кількість прожитих років не береться до уваги. І Галина Бачуріна в тому ж таки оточенні  в 2007 році відзначила своє 70-річчя  слаломним карколомним спуском в  Карпатах. Нас тоді налічувалося близько 30 відчайдухів, які долали Говерлу під проводом «Сніжного барса» – Сенчини Святослава  Володимировича, який долав  найпотужніші  вершини  світу.

Яскраві, хвилюючі моменти спортивного життя спілки не залишали людей байдужими і всіх гостинно брав в обійми наш «Фенікс». Сьогодні  налічується близько 500 членів ГО ЛОСВС «Фенікс»

Крім Львів`ян приєдналися і спортсмени ветерани  із районів області: Стрияни, Сокаль,Винники, Новоявояворівськ,Борислав, Новий Розділ, Пустоми- ти і багато інших. В цих регіонах є  провідні спортсмени, які проводять організаційну, агітаційну учбово тренувальну  роботу та здійснюють  безпосередній зв`язок з областю.

Змужніла організація  старається охопити своєю увагою  всіх, хто того потребує.

На загальних зборах обрано правління спілки в кількості 11 чоловік. Правлінням проводиться  робота по втіленню здорового способу життя. Це  і спортивно-оздоровча робота, культурно-масова, робота соціального захисту, милосердя.

Сектор культурно-масової роботи  на протязі баагатьох років проводить член президії ветеранів спорту Ю.М Самарін,який  регулярно організовує  культпоходи до театрів Львова, до цирку, філармонії  для ветеранів спорту безоплатно. В літній період  року Самарін  Ю.М. організовує  проведення занять на катку для ветеранів ковзанярів на базі  ТРЦ «Ашан»  Зимою ковзанярів – ветеранів приймає каток «Медик»  за сприянням Самаріна Ю.М. та дирекції  катка.

Всі  ветерани – спортсмени  регулярно, 2 рази на рік  проходять медичний  огляд  в обласному фіздиспансері, провідні спортсмени –ветерани  щотижня  відвідують  сауну для реабілітаціі.

Регулярно проводяться  тренувальні заняття  груп здоров`я  з  легкої атлетики,лижним перегонам, спортивному орієнтуванню, туризму, бадмінтону, велоспорту.Проводяться туристичні походи вихідного дня в

Карпати – збираємо гриби, ягоди,лікарські рослини. Гори –Говерла, Пікуй, Лопата, Маківка, Беркут  – чули наші  пісні!

Літом,   при добрій погоді їдемо на озера- для тренувань і відпочинку: Винниківське озеро, Брюховицьке,Наварія, Задорожне та ін.

Учбово тренувальні заняття по скелелазінню проводяться на скелях Довбуша, і вже незалежно від погоди , в морозний  січневий день, альпіністи  та скалолази  дякують скелям Довбуша під щемно-тремтячий  звук гітар-ної струни  та палаючої  карпатської ватри. Провідні спортсмени-ветерани  приймають участь в міських, обласних , Українських , Європейських  чемпіонатах світу та посідають призові місця.

Багаторазові чемпіони України з легкої атлетики  – Ярослав Конопельський, Микола Кулинич,Іван Урущак, Марія Островська, Павло Жирков, Віктор Шеремет, Ігор Соболевський  стали призерами  Чемпіонату України  зі спортивної ходьби.

ГО  ЛОСВС «Фенікс»  підтримує зв`язок з підростаючим  поколінням, зі спортивними школами області,  в 20-ти км від Львова  в  школі селища Зимна Вода наші ветерани –волонтери допомагають  викладачу фізкультури організувати змагання , прокласти лижну або кросову трасу, для орієнтування і т.д.  Ветерани стартують разом з молоддю.

Таким чином вони передають свій досвід  в техніці та тактиці молодим. Жити, горіти, не старіти !- життєве кредо всіх, хто влився в ряди ветеранського спортивного руху, та й сама голова правління  Левчичова Т. не дає спинятися на досягнутому  бо на протязі всієї своєї трудової діяльності  займалася спортом  і прививала любов до занять спортом і фізкультурою  молодому  поколінню. За час роботи тренером підготувала чемпіона світу  – Юрій Заяць, який тепер працює тренером збірної команди,передає по естафеті вже той  і набутий досвід і все нове черпає для себе.В загальному Т.Левчичова  підготувала 16 майстрів спорту,22 кандидата в майстри спорту, а головне – що вони стали людьми здоровими,міцними, з основним напрямком – «Рух – це здоров*я» Прожите життя Левчичової Т.В  було віддане все  повністю спорту,  який став для неї сім*єю. І як гідний результат всього прожитого – безкінечні нагороди, відзнаки, дипломи, державні нагороди за високі досягнення у спорті,відмінник профтехосвіти .

В даний час голова ГО ЛОСВС «Фенікс» , тренер на громадських засадах, член  президії  обласної асоціації ветеранів спорту. Але, незважаючи  на повну зайнятість спортивними змаганнями, виїздами та  організаційними питаннями,треба віддати належне піклуванню  про тих, хто того потребує.

І в цьому питанні  львівські  ветерани   відчувають  суттєву підтримку комісії соціального  захисту АВСУ  та НОКу України. Поздоровлення ветеранів війни  та вручення цінних подарунків від президента НОКу  при святкуванні Дня Перемоги  було  урочисто зворушливим, та надавало сили не тільки  відзначеним, але й  всім, хто був дотичним до цієї події, та відчували себе захищенними увагою небайдужих людей.

Заслужені ветерани спорту Львівщини, які були представлені до нагородження  стипендіями КМУ  2017, 2018 р.р.  в повному обсязі  отримали поздоровчі сертифікати  на засіданні Львівського відділення НОКу 08 листопада 2018 року.

Щира подяка  від зворушливих стипендіатів  висловлена була організаторам –  Ю.Турянському, О.Вацебі та  Ю.Майбороді   бо немає нічого ціннішого   ніж  увага та піклування  керівництва галузі,  і це додає життєвої сили  та здоров*я на довгі роки!

В перспективі на 2019 рік: участь  команд  в спортивних іграх пам*яті  М.Баки ,  участь  на чемпіонати світу  в м. Торунь з легкої атлетики, та  залучення нових облич  на ниві проведення здорового способу життя.

м. Львів                                                                             Коритник Г.

Опубліковано у Члени асоціації. Додати до закладок постійне посилання.

1 Response to І знову про ветеранський рух…

  1. Анатолий Анатодий коментує:

    МОЛОДЦІ Т.ЛЕВЧИЧОВА. Г.Коритник “Львівский “Фенікс” ТАК ТРИМАТИ!

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s