Звіт про поточну діяльність АВСУ за перше півріччя 2019 року

Керівництво Асоціації ветеранів спорту України надає офіційну інформацію про свою поточну діяльність станом на 01.06.2019 року.

15 квітня 2019 року відбулося засідання Виконкому Асоціації ветеранів спорту України (далі –АВСУ), де були розглянуті актуальні питання діяльності АВСУ, спрямовані на подальший розвиток ветеранського спортивного руху та спорту ветеранів. Прийняті відповідні рішення Виконкому.

7 травня 2019 року за ініціативи АВСУ, спільно з Національним олімпійським комітетом України та за сприянням Мінмолодьспорту відбулися урочисті збори ветеранів війни та спорту, присвячені Дню пам’яті та примирення і 74 річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та 75 річчя вигнання нацистів з України, участь в урочистих зборах взяли ветерани війни та спорту (понад 70 осіб). Від імені учасників зборів були покладені квіти до могили Невідомому солдату у парку Слави.

Ветеранів війни та спорту сердечно привітали дворазовий чемпіон Олімпійських ігор, віце-президент НОК України Валерій Борзов, президент АВСУ Віктор Ткаченко, директор департаменту Мінмолодьспорту Матвій Бідний.

Усім ветеранам війни та спорту були вручені подарунки Відбувся святковий обід.

Під керівництвом президента АВСУ Віктора Ткаченка, протягом березня-травня, були проведені наради з фахівцями АВСУ з поточних питань діяльності громадської спілки.

18 травня 2019 року видатні ветерани спорту України члени АВСУ (40 осіб) взяли активну участь у проведенні НОК України Міжнародного Олімпійського дня на Оболонській набережній.

19 травня 2019 року в с. Проців, Бориспільського району, Київської області відбулися всеукраїнські змагання ЦР ВФСТ «Колос» присвячені міжнародному Олімпійському дню та з нагоди 85 річчя від дня народження видатного діяча фізичної культури і спорту України, кавалера Міжнародного Олімпійського Ордена, почесного голови ВФСТ «Колос» Анатолія Петровича Усенка.

Участь в урочистостях взяли президент НОК України, олімпійський чемпіон, Герой України Сергій Бубка, президент АВСУ Віктор Ткаченко, керівники спортивних товариств «Колос», «Спартак», представники держадміністрацій, голова сільради с.Проців та інші.

23 травня 2019 року відбулося засідання Робочої групи з питань популяризації та розвитку ветеранського спорту, створеної наказом Міністра Мінмолодьспроту Ждановим І.О.

В засіданні Робочої групи під керівництвом Бідного М.В. – директора  департаменту фізичної культури та неолімпійських видів спорту Мінмолодьспорту, взяли президент АВСУ Ткаченко В.В., перший віце-президент  АВСУ Ігнатенко В.В, віце-президент Асоціації Желудков В.К., начальник відділу Мінмолодьспорту  Гавриленко О.А. та відповідальні працівники вищезазначеного департаменту.

Робоча група розглянула питання: про внесення зміни до наказу Мінмолодьспорту від 22 вересня 2018 року №4833 «Про затвердження Положення про визначення рейтингу за напрямком «спорт ветеранів» з олімпійських та неолімпійських видів спорту», про хід виконання «Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України за напрямком «спорт ветеранів» на 2019 рік» (далі-ЄКПУ) та пропозиції на 2020 рік.

Робоча група зазначила, що хід виконання заходів ветеранів спорту передбачених ЄКПУ станом на 01.06.2019 рік є незадовільним. Так, як з 259 запланованих всеукраїнських і міжнародних змагань ветеранів спорту проведено лише 53, відповідно до наказів Мінмолодьспорту.

Особливу увагу в діяльності АВСУ та її колективних членів було спрямовано на підготовку та проведення VIII літніх Всеукраїнських ігор ветеранів спорту пам’яті М.М.Баки (далі- Ігри), які проводяться за програмою з 22 видів спорту.

Станом на 01.06.2019 р. відбулися фінальні змагання VIII Ігор з армспорту, гирьового спорту, спортивного орієнтування, важкої атлетики, баскетболу (частково, відповідно до вікових груп) та шахів.

У червні пройдуть VIII Ігри з велоспорту, греко-римської та вільної боротьби, городкового спорту та волейболу, веслування на байдарках і каное.

03 червня 2019 року відбулася нарада при президенті АВСУ Ткаченка В.В., де було розглянуто питання про представлення видатних ветеранів спорту, членів АВСУ  до призначення стипендій Кабінету Міністрів України та державних нагород за видатні заслуги у сфері фізичної культури і спорту.

Списки кандидатів, відповідні подання та інші документи в установленому порядку будуть передані на розгляд Мінмолодьспорту до 10 червня 2019 року.

Члени наради при президенту АВСУ також розглянули і затвердили план підготовки та проведення III Всеукраїнського героїко-патріотичного заходу спогадів ветеранів війни та спорту (дітей війни) «Пам’ять», який відбудеться 21 червня 2019 року в місті Києві в конференц залі №1 Міжнародного виставкового центру (Броварський проспект, 15).

Цей захід присвячується пам’яті загиблих та вшануванню захисників Вітчизни, учасників бойових дій і видатних ветеранів спорту (дітей війни), 70 років і старші, які винесли весь тягар лиха воєнних та повоєнних років і внесли вагомий здобуток у розвиток сфери фізичної культури і спорту, примножували спортивну славу України на міжнародній спортивній арені.

Участь в заході «Память» візьмуть ветерани війни і спорту, представники Мінмолодьспорту, НОК України, федерацій та засобів масової інформації.

З метою залучення громадських організацій ветеранів спорту до участі в заході «Пам’ять» президент АВСУ Віктор Ткаченко звернувся до голів обласних держадміністрацій з проханням підтримати організацію і проведення героїко-патріотичного заходу в усіх регіонах України. Сподіваємося, що така підтримка з боку владних державних виконавчих органів буде надана.

На проведення заходу «Пам’ять» передбачається також запросити представників Київської організації ветеранів війни, Державної організації ветеранів війни, Державного комітету ветеранів України та Червоного хреста України.

АВСУ продовжує активну діяльність щодо створення в областях Асоціацій ветеранів спорту. Здійснено перші кроки. Створено АВСО в Чернігівській, Черкаській, Івано-Франківській областях. Ведеться підготовча робота по створенню таких структур в Херсонській, Сумській, Луганській та інших областях.

З метою активізації цього важливого напрямку діяльності, за ініціативи  АВСУ, Мінмолодьспорт направив в усі структурні підрозділи з питань фізичної культури і спорту обласних державних адміністрацій листи щодо: реалізації рекомендацій про співпрацю зазначених структур з громадськими організаціями ветеранів спорту (лист №1925/5.4 від 18.03.2019 р. ).

Одним із важливих напрямків діяльності АВСУ є соціальний захист ветеранів фізичної культури і спорту. За ініціативи АВСУ, її комісії з соціальних питань під керівництвом А.Ю.Стукіна розгорнулась робота в регіонах по створенню відповідних комісій у структурних громадських організаціях ветеранів спорту.

Треба зазначити активну роботу з ветеранами спорту соцкомісії в Дніпропетровській, Донецькій, Львівській областях,  м.Києва та інших регіонах.

Особлива увага приділяється малозабезпеченим, непрацездатним та хворим ветеранам спорту. За сприяння соцкомісії ветеранам спорту надаються різні форми допомоги: фінансова підтримка, стипендії Президента України, Кабінету Міністрів України, облдержадміністрацій, вирішення побутових та медичних проблем, вшанування видатних ветеранів спорту, організаторів, тренерів, спортсменів, ювілярів.

Асоціація ветеранів спорту України  сердечно вітає з ювілеями, які відбулися у цьому році:

ЗМС, олімпійську чемпіонку з веслування на байдарках, члена АВСУ – Катерину Нагірну (70 років);

заслуженого працівника культури України, ЗТУ, кавалера трьох орденів «За заслуги» (1,2,3), Ордена міжнародного олімпійського комітету, почесного голову ЦР ВФСТ «Колос», члена АВСУ – Анатолія Усенка (85 років);

екс-директора спортивного комплексу «Авангард», ветерана спорту –  Гарольда Качеру (80 років).

 

Прес центр АВСУ

Опубліковано у Члени асоціації. Додати до закладок постійне посилання.

1 Response to Звіт про поточну діяльність АВСУ за перше півріччя 2019 року

  1. Анатолий Анатодий коментує:

    РАБОТУ СОЦКОМИССИИ СОВЕТА ВЕТРАНОВ г. КИЕВА пока еще не чувствую. Надеюсь. что с приходом Геннадия Белокопытова она оживится . Что касается Львова. соцработу ведет не АВС Львова_ а гражданская организация ветеранов спорта ” ФЕНИКС” ( председатель ветеран ВОВ. мастер спорта Левчечова Т,В, , соцкомиссар Корытник Г, П.
    А, Стукин

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s