Ветерани війни та спорту Кіровоградщини. З вірою у власні сили.

Саме   таке   гасло є,  напевно, головним та життєстверджуючим для організації    ветеранів    фізичної    культури,    спорту    та    війни   міста Кропивницького.

А  розпочиналося все   ще з  далеких  80-х  років  минулого   століття. Спочатку група ентузіастів після одного з футбольних матчів кіровоградської «Зірки»    вирішила  об’єднати  ветеранські    зусилля    та   бажання   ділитися­ досвідом, а також сприяти розвитку справи, якій віддали майже все життя.

На   першому  офіційному   зібранні  було  біля  200  ветеранів,   серед  яких 47 учасників Другої світової війни. Саме тоді й вирішили створити Кіровоградську міську організацію ветеранів фізичної культури, спорту та війни. І розпочалася цілеспрямована та наполеглива робота. Саме за ініціативи ветеранів на головній спортивній арені Кіровоградщини – стадіоні «Зірка» був відкритий Пам’ятний знак воїнам-спортсменам, які віддали своє життя у боротьбі з німецько-фашистськими загарбниками – це  другий знак в Україні.

Саме тут щорічно на День Перемоги та День фізичної культури та спорту України проходять урочистості, нагородження найкращих тренерів та спортсменів й вшановування  ветеранів. Монумент існує до сьогоднішнього дня й підтримується в належному стані, адже «Ніхто не забутий. Ніщо не забуте».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

А ще гордістю ветеранської організації був обласний музей спортивної слави Кіровоградщини. Його відкрили в обласній СДЮСШОР «Надія» в вересні 1997 року. Експозиція постійно розширювалася й додавалися нові розділи. Поступово чисельність експонатів досягла півтори тисячі, адже найкращі спортсмени та тренери передавали на збереження саме сюди свої нагороди та трофеї. Тут проводилися заняття для студентів і курсу факультету фізичного виховання педінституту Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім. Володимира Винниченка готувалися реферати та дипломи, а також проводилися уроки для вихованців спортивних закладів та учнів загальноосвітніх шкіл області. Сюди приходили спортивні зірки Кіровоградщини перед відповідальними стартами, а після ділилися своїми враженнями від перемог перед своїми юними наступниками. Саме сюди запрошувалися почесні гості з Молдови, Китаю, Туреччини, Болгарії, які відвідували Кіровоградщину. Тут бували олімпійські чемпіони Сергій Бубка, Валерій Борзов, Людмила Турищева та інші легендарні спортсмени.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

28 березня 2002 року за активну просвітницьку та науково-дослідну роботу й популяризацію фізичної культури і спорту серед населення музею присвоїли почесне звання: Народний. І саме в Музеї протягом багатьох років збиралися ветерани для того, щоб поспілкуватися, згадати минуле й продумати плани на майбутнє. Сподіваємося що після ремонту музей буде і надалі приймати ветеранів у своїх стінах.

Без минулоrо не буває майбутнього.

З часу створення  ветеранської організації Кіровоградщини відбулися великі зміни, але незмінним залишилося бажання ветеранів бути у фарватері подій розвитку фізичної культури і спорту. В даний час організація об’єднує 107 ветеранів. При цьому активно співпращоємо з осередками ветеранських організацій на теренах області. В кожному місті та районному центрі на громадських засадах функціонують ветеранські осередки, які очолюють ветерани спорту і війни.

Чотири – п’ять разів на рік відбуваються зустрічі ветеранів у загальноосвітніх школах, вузах різних ступенів акредитації на підприємствах та закладах, куди нас із задоволенням запрошують.  Особливо яскравими та незабутніми є зустрічі, що проходять за підтримки обласного Центру «Спорт для всіх», у сільських школах, на які збираються майже всі мешканці населених пунктів. В Кропивницькому відбувається багато ветеранських спортивних заходів. Постійно запрошують нас на свої заходи й керівники обласного відділення Національного олімпійського комітету України.

Із задоволенням ветерани беруть участь у обласних змаганнях з футболу, баскетболу, волейболу, лижних гонок,· велосипедного спорту. Щорічно, спільно з обласним Центром «Спорт для всіх», проводиться обласна Спартакіада. Тут виявляють найкращих у змаганнях з дартсу, шахів, шашок  й  навіть влучання м’яча в баскетбольний та інші кошики.  В цьому році переможці та призери визначалися ще в настільному тенісі та настільному хокеї. А ще були змагання зі спортивної ходьби та бігу на дистанцію 1000 метрів серед чоловіків та жінок.

Ветеранська організація плідно співпращоє з федераціями з видів спорту.

У лютому 2019 року, завдяки ініціативі спортивного ентузіаста Євгена Савранського, ветерани встали на лижі й подолали дистанцію 2000 метрів у чоловіків та 1000 метрів у жінок. Ми пишаємося нашими чемпіонами світу з баскетболу Світланою Разіною та Людмилою Муровою, постійними учасниками міжнародних та всеукраїнських стартів із велоспорту Валентином· Тидоренко та Валерієм Пічіненко чемпіонами України в командних гонках, легкоатлетами Вадимом Думайло, Вадимом Підкопайло, чемпіоном з легкої атлетики Дмитром Корінним, та Василем Лашкул, волейболістом Олегом Кувакіним, а футбольні баталії ветеранів викликають інтерес не тільки в області, а й за її межами. А ще нашою гордістю є легенда ветеранської організації – Володимир Курбатов незмінний (більше 30 років) генеральний директор швейного об’єднання «Зоряний»; який в своєму житті пробіг 17 міжнародних марафонів, багаторазовим чемпіоном Паралімпійських ігор Юрієм Андрюшиним, яий є для всіх нас прикладом життєрадісності, бадьорості та здорового способу життя.

Не перший рік у Ковалівському парку працює група здоров’я – яку організувала і проводить ветеран спорту чемпіонка України з багатоборства ГПО Сирота Мальвіна.

За нашої наполегливості, рішенням обласної ради Кіровоградщина започатковано обласну премію «За досягнення в галузі фізичної культури та спорту» – вона носить ім’я колишнього очільника обласного управління фізичної культури та спорту, багаторічного директора Музею спортивної .слави Кіровоградщини та голови міської організації ветеранів спорту та війни, учасника бойових дій Великої Вітчизняної війни Володимира Жученка.

Отже, незважаючи на усі складнощі сьогоденнями продовжуємо робити свою справу, надихати своїм прикладом молоде  покоління, вірити у  власні  сили,  та  сподіваючись на  нові досягнення, спортивні  звершення  спортсменів області та щасливе майбутнє нашої держави України.

Прес-центр Кіровоградщини

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Опубліковано у Члени асоціації. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s