Пройшов Чемпіонат світу серед ветеранів зі спортивного орієнтування Веленсе, Угорщина

60 років тому любителі бігу з компасом і картою в пошуках контрольних пунктів, організували Міжнародну федерацію спортивного орієнтування (IOF).

У 1966 році в Фінляндії було проведено перший чемпіонат світу, який в подальшому проводився раз на два роки, а з 2003 року – щорічно.

Широка популярність цього виду спорту постійно зростала і починаючи з 1996 щорічно почали проводити окремий чемпіонат світу для спортсменів-ветеранів не молодше 35-ти років (вікові групи: від 35 років та через кожні 5 років).

В серпні цього року півтори тисячі спортсменів з 38 країн світу зібралися в Угорщині, щоб вчергове розіграти нагороди чемпіонату світу у 26-ти вікових і гендерних групах.

Наймолодша група – атлети віком 35-40 років, сама почесна – 95 років і старші.

Видів програми чемпіонату три – спринт, а також середня і довга дистанції, які відрізняються довжиною дистанції та кількістю контрольних пунктів.

Приймали участь в боротьбі за медалі й українські орієнтувальники на чолі
з президентом національної Федерації спортивного орієнтування Тетяною Божко
(м. Черкаси), яка свого часу перемагала на чемпіонаті світу, а в Угорщині зайняла почесне п’яте місце на одній з дистанцій.

Незважаючи на складні погодні умови, в окремі дні стовпчик термометра сягав позначки 33 градуси, наші майстри бігу з компасом і картою, показали відмінні результати виборовши найбільшу за останні роки кількість медалей чемпіонату.

На найвищу сходинку п’єдесталу пошани піднялася 60-річна Олена Рудакова з м. Дніпро вигравши середню дистанцію і додавши до цього «бронзу» на довгій дистанції.

Три нагороди світової першості повіз до Львова Сергій Бабич (група Ч35), який завоював «срібло» в спринті та на довгій дистанції, а також «бронзу» на середній.

Бронзову нагороду в спринті виборов самий титулований ветеран України – 74-річний Микола Божко з Черкас, для якого це вже не перша медаль ветеранських чемпіонатів.