Підсумки Чемпіонату світу з вільної та греко-римської боротьби серед ветеранів 2021 року

З 19 по 24 жовтня в місті  Лутракі (Греція) відбувся ХХІІ Чемпіонат світу з вільної та греко-римської боротьби серед ветеранів. Від України у змаганнях  взяло участь 14  спортсменів: 11 – в змаганнях з вільної боротьби та 3 – в змаганнях з греко-римської боротьби.

Першими на килим вийшли борці вільного стилю.

 

Збірна команда України з вільної боротьби серед ветеранів 2021 року (м. Лутракі, Греція)

В дивізіоні А (вік спортсменів 35-40 років) нашу країну представляли харківчани: Косинцев Олександр у ваговій категорії 70 кг.,  Гуда Ігор у ваговій категорії 78 кг., Літвінов Олексій у ваговій категорії 88 кг. та Патиковський Дмитро з м. Тернопіль у ваговій категорії 78 кг.. На жаль, жодному з них не вдалося потрапити у трійку кращих.

Срібний призер чемпіонату світу 2018 року Косинцев Олександр в першому колі з рахунком 10:0 переміг німецького спортсмена Томаса Феркланда. В другому колі, за вихід в півфінал, він програв казахському борцю Тимуру Шанбаєву з рахунком 5:0 і вибув з боротьби за медалі, залишившись на 8 місці.

Дмитро Патиковський у чвертьфіналі з рахунком 10:0 програв майбутньому фіналісту Ельдару Гайдарову з Росії. В боротьбі за вихід у малий фінал (боротьба за 3-5 місце) він уступив казахському спортсмену з рахунком 4:3 і зайняв 7 місце.

В цієї же ваговій категорії виступав Гуда Ігор. В першому колі він з рахунком 6:0 програв багаторазовому чемпіону світу Олександру Бурку з Молдови і зайняв 11 місце.

Літвінов Олексій у кваліфікації програв на туше майбутньому чемпіону Булату Дашінімаєву з Росії. В боротьбі за вихід у малий фінал Олексій поклав на лопатки турецького борця Таху Саіна в першому періоді. На жаль, в боротьбі за трете місце він програв другому російському борцю   М. Тайровському і залишився на п’ятому місці.

В дивізіоні B (вік спортсменів 41-45 років) Україну представляли: Олексій Полосенко з Київської області у ваговій категорії 78 кг.,  Віталій Городницький з м. Тернопіль у ваговій категорії 88 кг. та Олексій Новицький  з Києва  у ваговій категорії 100 кг.

Олексій Полосенко в змаганнях такого рівня бере участь вдруге. Два роки тому йому не вдалося потрапити до складу призерів. В цьому році Олексій підготувався значно краще і в кожній сутичці демонстрував велике бажання перемогти. У чверть фіналі він без боротьби подолав іранського спортсмена Мохсена Ходабандехлу. В півфіналі Полосенко О. в рівної  боротьбі поступився румуну Ч. Фазакасу з рахунком 5:4. В боротьбі за трете місце український борець не залишив шансів А. Трангі з Молдови, перемігші його з рахунком 10:0.

 

Олексій Полосенко – 3 призер чемпіонату світу з вільної боротьби серед ветеранів.

Для Віталія Городницького це перші змагання такого рівня. В кваліфікації його супротивником був потужний американський спортсмен Рудольф Джеймс, який переміг Віталія з рахунком 4:0. На жаль, в чверть фіналі американець запізнився на сутичку і був знятий зі змагань, а наш спортсмен не отримав шансу боротися за третє місце.

Олексій Новицький був готовий до перемоги у своєї ваговій категорії, однак відсутність досвіду виступів на міжнародних змаганнях завадила виступити вдало. В чверть фіналі він легко переміг азербайджанця А. Хаджиєва з рахунком 11:0. В півфіналі Олексій поступився майбутньому чемпіону К. Жержаку з Польщі з рахунком 4:0. В боротьбі за трете місце О. Новицький не зміг виконати жодного прийому болгарину М. Кодакову і з рахунком 1:1 віддав йому третє місце, а сам залишився на п’ятому.

В дивізіоні С (вік спортсменів 46-50 років) за Україну виступали: Шевцов Сергій з м. Маріуполь у ваговій категорії 70 кг., Галка Андрій з м. Житомир у ваговій категорії 70 кг. та Гаврилець Ігор з м. Чернівці у ваговій категорії 88 кг.

Для Сергія Шевцова це вже не перший старт у чемпіонатах світу і він готовий психологічно протистояти кращим борцям світу. Однак, йому не вистачає фізичної сили, що є основною причиною програшу на цьому чемпіонаті. В кваліфікації та чвертьфіналі він переміг спочатку угорця З. Шоля 10:0, а потім турка О. Капарана з рахунком 3:0. В півфіналі Сергій поступився майбутньому чемпіону М. Акбарпур Бахнамири з Ірану 9:0. В боротьбі за третє місце йому як раз і не вистачило трошки для перемоги над німецьким спортсменом С. Пеншевим. Сергій вдруге на чемпіонатах світу займає п’яте місце.

В цієї же ваговій категорії виступав Андрій Галка. Це його перші змагання такого рангу. В кваліфікації Андрій поступився турецькому спортсмену О. Копарану і вибув з подальшої  боротьби.            

Ігор Гаврилець – 3 призер чемпіонату світу з вільної боротьби серед ветеранів.

Ігор Гаврилець на цих змагання зміг доказати, що кожна людина може досягти бажаного, якщо цього буде сильно бажати. Розпочав займатися боротьбою в 42 роки він став бронзовим призером чемпіонату світу 2021 року. В чверть фіналі Ігор програв потужному грецькому спортсмену Е. Бентіндісу 12:0. В боротьбі за третє місце І. Гаврилець з рахунком 11:0 переміг турецького борця А. Варолу, виконав на останніх секундах зустрічі кидок прогином.

В дивізіоні Е (вік спортсменів 56-60 років) за Україну виступав Борис Біцуков з м. Херсон. Програв в чвертьфіналі американському спортсмену Д. Манвіллу 6:2 він вибув з подальшої боротьби за медалі.

В змаганнях з греко-римської боротьби Україну представляли: чемпіон Європи Мосе Чакнелідзе з Київщини у ваговій категорії 70 кг., дивізіону С;  семиразовий чемпіон світу Михайло Нилипюк з м. Луцьк у ваговій категорії 70 кг. дивізіону Е та Юрій Вахрушев з Київщини у ваговій категорії 88 кг. дивізіону Д.           Збірна команда України з греко-римської боротьб серед ветеранів 2021 року  (м. Лутракі, Греція)

Мосе Чакнелідзе мав досвід виступів на міжнародних змаганнях ще в складі збірної команди Грузії, коли він переміг на чемпіонаті Європи. Тому ми очікували від нього тільки  першого місця. В чвертьфіналі він дуже легко подолав турецького спортсмена О. Карамана з рахунком 9:0. В півфіналі в запеклій боротьбі він подолав росіянина А. Щиголіва з рахунком 4:1. В фінальної сутичці Мосе протистояв француз Д. Айнауі, який продовжує професійне виступати за спортивний клуб Німеччини. З рахунком 4:1 перемогу отримав французький спортсмен.

Мосе Чакнелідзе – срібний призер чемпіонату світу з греко-римської боротьби

Михайло Нилипюк готувався до цих змагань особливо. В зв’язку з тим, що в спортивної боротьбі ветеранів можна виступати тільки до 60 років, Михайло планував завершити спортивну кар’єру перемогою у своєї   ваговій категорії. Однак, на жаль в першої же сутичці він отримав травму руки і вимушений був знятися зі змагань.

Юрій Вахрушев в першої сутичці чисто на туше програв багаторазовому чемпіону світу П. Денисову з Росії, який також не попав до складу призерів змагань.

Загальний підсумок ХХІІ чемпіонату світу з вільної та греко-римської боротьби:

  1. Збірна команда України виборола 2 третіх і одне друге місця.

Це найгірший результат за всі роки. Тому можна знайти багато об’єктивних та суб’єктивних причин. Не всі кращі спортсмени країни мають фінансову можливість витрачати зайві гроші на участь у чемпіонаті світу. Але ми витрачаємо ці гроші на себе. Головне треба пам’ятати, що це треба в першу чергу нам самим, спортсменам. Для того щоби бути здоровим, прикладом для родини, учнів, оточуючих, треба активно займатися  фізичними вправами, а участь у змаганнях стимулює нас до систематичних занять.   Один витрачає зароблені гроші в барах, з друзями на вечоринках, інший вкладає їх в себе, своє здоров’я, в добробут своєї родини.

  1. Загальний рівень чемпіонату світу серед ветеранів з кожним роком зростає. В змаганнях беруть участь минулі олімпійські чемпіони, чемпіони світу та Європи. Спортивний результат це важливо. Але важливіше емоції, які ми отримуємо від спілкування з кращими представниками спортивної боротьби світу, які ми потім використовуємо для виховання майбутнього покоління України.
  2. Спортсмени старші 60 років продовжують активно тренуватися і шукати спортивні змагання для участі в них. Ними організуються і проводяться неофіційні чемпіонати світу, які не контролюються міжнародною федерацією. Національні федерації готують звернення до UWW про повернення в правила змагань ветеранів спортивної боротьби вікових дивізіонів G (61-65 років) та F (66-70 років). Вважаю, що Асоціація спортивної боротьби України також має приєднатися да підтримати бажання ветеранів брати участь у спортивних змаганнях і поза 60 років.
  3. Асоціації спортивної боротьби України бажано більше уваги приділяти спорту ветеранів.

 

Відповідальний за розвиток спорту

серед ветеранів АСБУ                                           Сослан АДИРХАЄВ

Опубліковано у Члени асоціації. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s