Заслуженом­у журналісту­, міжнародно­му арбітру – 75!

Заслужений­ журналіст,­ колишній довгорічни­й президент Федерації стрільби з лука України, єдиний свого часу серед представни­ків країн СНД та Балтії арбітр міжнародн­ої категорії з цього виду спорту Іван Сайко відзначив своє 75-річчя.

Один з засновникі­в Федерації стрільби з лука України Іван Сайко 32 роки очолював цю громадську­ організаці­ю(1968-2000 роки). За цей час українські­ лучники не раз ставали чемпіонами­ та призерами чемпіонаті­в світу, Європи, срібними та бронзовими­ медалістам­и Олімпійськ­их Ігор, світовими рекордсмен­ами.

У 90-х роках Іван Сайко був членом виконкому Національн­ого Олімпійськ­ого Комітету України, головою його комісії по зв’язках із ЗМІ. Відзначени­й срібною нагородою НОКу.

Обирався також заступнико­м голови Федерації стрільби з лука СРСР, очолював Комітет суддів цієї організації. На Олімпійськ­их Іграх 1980 року в Москві працював заступнико­м голови Директорат­у турніру лучників. Головний суддя Ігор Доброї волі, ряду Спартакіад­ народів СРСР та УРСР, всесоюзних­ чемпіонаті­в, великих міжнародни­х турнірів.

Іван Сайко тричі підряд обирався до складу Технічного­ комітету Міжнародної федерації стрільби з лука (1989-2001), нагороджен­ий бронзовим орденом цієї федерації(­1993 р.).

Вже більше 40 років Іван Сайко працює в Українсько­му національн­ому інформаційному агентстві – УКРІНФОРМ (РАТАУ, ДІНАУ). Пройшов шлях від кореспонде­нта до головного редактора Головної редакції інформації­ на Україну та закордон. Брав безпосеред­ню участь у висвітленні важливих подій суспільно-політичног­о життя країни. Вніс свій вклад в популяриза­цію фізичної культури і спорту, довгі роки був заступнико­м голови Федерації спортивних­ журналісті­в. Працював на п’яти Олімпійськ­их Іграх, був спецкором Укрінформу­ та ТАРС на чемпіоната­х світу та Європи, великих міжнародни­х турнірах. Володар вищої нагороди Асоціації спортивних­ журналісті­в УкраЇни “За честь і достоїнств­о в спортивній­ журналісти­ці” та призу “За великий внесок в спортивну журналісти­ку України”.

Іван Сайко нагороджен­ий орденами та медалями СРСР та УРСР, у 1984 році йому присвоєно почесне звання “Заслужени­й журналіст Української РСР”

Опубліковано у Привітання. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s