Спортивне свято на Дніпропетровщині

Другий рік поспіль місто Дніпро стає центром спортивного свята з вільної та греко-римської боротьби серед юнаків та ветеранів. 12-14 квітня цього року в м. Дніпро на спортивній базі «Динамо» відбулися одночасно Всеукраїнські змагання з вільної боротьби серед юнаків 2002-2003 років народження, присвячених видатним борцям Дніпропетровщини та спортивні змагання Кубку України з вільної та греко-римської боротьби серед ветеранів.
Організаторами змагань виступили Міністерство молоді та спорту України, асоціація спортивної боротьби України, Асоціація ветеранів спорту України, Федерація греко-римської боротьби України, Управління молоді та спорту Дніпропетровської облдержадміністрації. Спонсорами змагань стали Міжнародний благодійний фонд Олександра Петровського «Солідарність», Спортивний клуб боротьби «Ведмідь», Всеукраїнська громадська організація «Діаспора чеченського народу» та Громадська організація «Об’єднана община азербайджанців Дніпропетровщини».

Велику увагу спортивний захід викликав і у спортивного керівництва області та міста. Парад учасників змагань відкрив заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрацій Примаков Каміль Юрійович. З вітальним словом виступили: заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради Шикуленко Олександр Віталійович, начальник управління молоді та спорту Дніпропетровської обласної державної адміністрації Пшеничников Олеквсандр Петрович, віце-президент Міжнародного благодійного фонду Олександра Петровського «Солідарність» Яна Юріївна Іванилова, президент Асоціації ветеранів спорту Дніпропетровщини Грозицький Г.М., президент Спортивного клубу боротьби Василенко Євген Миколайович.

Від імені Мінмолодьспорту України, Асоціації ветеранів спорту України, Асоціації спортивної боротьби України та Федерації греко-римської боротьби України учасників, організаторів та спонсорів змагань привітав відповідальний за розвиток вільної та греко-римської боротьби серед ветеранів України, десятиразовий чемпіон світу, доктор педагогічних наук, заслужений тренер України, директор Інституту соціальних технологій Університету «Україна» Адирхаєв Сослан Георгійович. За дорученням президента Асоціації спортивної боротьби України Ельбруса Тедеєва, за вагомий вклад в розвиток спортивної боротьби на Дніпропетровщині, він вручив подяки Олександру Петровському – президенту Міжнародного благодійного фонду «Солідарність», віце-президенту даній організації Яні Юріївні Іваниловій, директору дитячо-юнацькій спортивної школи №13 Павленко Валерію Івановичу, президенту Спортивного клубу боротьби Василенко Євгену Миколайовичу.
Ну а після параду відкриття свято спортивної боротьби продовжилося.
На двох килимах одночасно відбувалися сутички борців, яким виповнилося  14-15 років від дня народження та їх тренери, батьки та дідусі, яким виповнилося 35-70 років. Не дивлячись на вік сутички ветеранів проходили з не меншим азартом ніж у юнаків, а в деяких зустрічах глядачі збиралися біля килима ветеранів і голосно підтримували спортсменів. В змаганнях ветеранів взяло участь понад 80 спортсменів з 13 регіонів країни. Вперше взяли участь у всеукраїнських змаганнях спортсмени Чернігівської та Хмельницької областей. Багаточисельну команду представили господарі килиму дніпропетровці. В змаганнях взяли участь також, представники Волині, Харківщини, Київщини, міста Києва, Полтавщини, Донеччини, Одещини,
Запорізької, Чернівецької та Вінницької областей.
Переможцями у своїх дивізіонах та вагових категоріях стали Зак С.,
Небрат А., Квітковський С., Егоров О., Волинець В., Чорний Є., Назаров С.,
Войтих І., Мельник І., В’яткин І., Савицький А., В’ялий В., Оглоблін В.,
Павленко В., Зімбаровський С., Кійко С., Пехота О., Синицький П. – всі з
Дніпропетровщини; Душкевич В. – з Чернівців, Полосенко А., Гайдамаченко
Д. – з міста Києва; Овчаренко А., Приходько В. – з Чернігівщини; Ратушняк
С., Склярук В. – з Вінниччини; Сорока А. – з Донеччини; Варданян А., Таарка
Є., Типа А. – з Одещини; Кордас В., Максимчук Є., В’яткин І. – з Запоріжжя.
Всі призери змагань ветеранів з вільної боротьби нагороджені дипломами від Асоціації ветеранів спорту України та медалями від Асоціації спортивної боротьби України, які надав п’ятиразовий чемпіон світу Манучарян Георгій. Призери змагань ветеранів з греко-римської боротьби були нагороджені медалями Федерації греко-римської боротьби, які надав майстер спорту Асхабов Осман, та дипломами від Асоціації ветеранів спорту України.
Від імені Асоціації ветеранів спорту України кубками «За кращу спортивну техніку» були нагороджені Душкевич В. та Максимчук Є., «За волю до перемоги» кубки отримали Овчаренко А. та Савицький А., «Кращим спортсменом» признані Ратушняк С. та Павленко В., «За спортивне довголіття» нагороджені Зак С. та Склярук В.
В загальнокомандному заліку перемогу в обох видах боротьби виборола команда Дніпропетровщини. В змаганнях з вільної та греко-римської боротьби друге місце виборола команда Запорізької області, а третє – Одеської області.
Закриття змагань пройшло під час дружній вечері.
Від імені всіх учасників змагань велика подяка всім організаторам цього
спортивного свята.
Наступне свято спортивної боротьби відбудиться 5-11 червня 2017 року
на базі відпочинку «Южная» у с. Рибаківка, Миколаївської області.

Опубліковано у боротьба. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s